Ahilik Haftasında İlçe Günlerine yoğun ilgi

Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen "Ahilik Haftası" etkinleri yoğun katılımla devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 20 Eylül 2019 09:41
Ahilik Haftasında İlçe Günlerine yoğun ilgi
-A +A

          Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen "Ahilik Haftası" etkinleri yoğun katılımla devam ediyor. Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 32. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Cacabey Meydanına kurulan ilçelere özgü el işi eserlerinin ve yerel lezzetlerin sergilenerek vatandaşlarımıza ikram edildiği, ilçelere has hediyelik ve süs eşyalarının tanıtımının yapıldığı stantları gezdi.
/Resimler/Editor/images/il%C3%A7e%20g%C3%BCnleri%20ahilik%20haftas%C4%B1%20(9).JPG
          Kaman, Mucur, Boztepe, Akpınar, Akçakent ve Çiçekdağı ilçelerinin stantlarını gezerek kaymakamlardan bilgiler alan Vali İbrahim Akın’a Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş ve daire müdürleri eşlik etti. İlçe stantlarını tek tek gezerek ürünleri inceleyen Vali İbrahim Akın, bu sırada yaptığı konuşmada, Ahilik Haftası dolayısıyla hem Ahiliği hem de ilçelerimizin kültürel değerlerini tanıtmak için Cacabey Meydanında açılan yöresel ürünler sergilerini önemsediklerini söyledi.
/Resimler/Editor/images/il%C3%A7e%20g%C3%BCnleri%20ahilik%20haftas%C4%B1%20(7).JPG
         Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın programı, yine Cacabey Meydanında bulunan el işi ürünlerinin sergilendiği kadın emek stantlarını gezmesi ile sona erdi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı