Aile Haftası Kapsamında etkinlikler gerçekleştirildi

Her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanılan Aile Haftası bu yıl Ramazan ayına denk gelmesi nedeni ile erken tarihlerde yapılan etkinlikler ile kutlandı.

Kırşehir Haberleri 24 Mayıs 2019 11:32
Aile Haftası Kapsamında etkinlikler gerçekleştirildi
-A +A

         Her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanılan Aile Haftası bu yıl Ramazan ayına denk gelmesi nedeni ile erken tarihlerde yapılan etkinlikler ile kutlandı.
         Etkinliklere ilişken Kırşehir Çalışma, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü resmi internet sayfası aracılığıyla bilgiler aktardı.
         Nisan-Mayıs ayı içerisinde Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında çeşitli modüllerde ve Evlilik Öncesi Eş Seçimi konulu eğitimler gerçekleştirildiğini bildiren Kırşehir Çalışma,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, "Söz konusu eğitimler İl Müdürlüğümüz bağlı kuruluşlarında, il merkezi ve ilçelerde halk eğitimleri şeklinde düzenlenmiştir.
         İl Müdürlüğümüz bağlı kuruluşlarımızda hizmet alan çocuk, yaşlı ve engellilerimiz ile büyük bir aile olduğumuz vurgusu ile Valimiz İbrahim Akın’ın da katılımı ile ilimiz Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanı’nda “Biz Büyük Biz Aileyiz Pikniği” gerçekleştirilmiştir.
         İl Müdürlüğümüz bağlı kuruluşlarımızda hizmet alan ve hizmet veren personeller ile Biz Büyük Biz Aileyiz Fotoğraf çekimi yapılmıştır. İlimiz Şehit yakınları, Gazi ve Gazi Yakınlarının ailelerine ve İl Müdürlüğümüz Koruyucu Aile Hizmetinden yararlanan ailelerimize Aile Haftalarını kutlamak amacıyla hane ziyaretleri yapılmıştır. İl Müdürlüğümüz hizmetlerinin ve Aile Eğitim Programının tanıtıldığı broşürler ilimiz Meydanında halka dağıtılmıştır. İl Müdürlüğümüz bağlı kuruluşlarında hizmet alan çocuklarımıza yönelik Biz Büyük Biz Aileyiz kapsamında İl Müdürlüğümüz Konferans Salonunda Hacivat - Karagöz gösterimi yapılmıştır. İl Müdürlüğümüz Konferans Salonunda İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarında çalışan personellere, hizmet alan bireylere yönelik Biz Büyük Biz Aileyiz kapsamında yapılan çalışmaların slayt gösterimi ardından Aile Olmak Belgesi gösterimi yapılmıştır. Gösterimden önce İl Müdür Yardımcımız Nihat Kangal, aile haftası ile ilgili, büyük bir aile olduğumuz ve aile olmanın önemi hakkında konuşma gerçekleştirmiştir. Gösterime katılan personele tohumlu kalem dağıtılmış ve "Biz Büyük Biz Aileyiz" içeriğinde hazırlanan kanvas tabloda basılı Hatıra Aile Ağacının etkinliğe katılan kişiler tarafından imzalanmıştır. İmzalı kanvas tablo il müdürlüğümüzün bulunduğu katın duvara asılmıştır.
Kırşehir Çalışma, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ile İl Müdür Yardımcımız Nihat Kangal’ın katılımıyla bağlı kuruluşlarımızda görevli personeller ve hizmet alan kardeşlerimizle Ökse civarında bulunan fidanlığına Karaçam fidanı dikimi gerçekleştirmiştir. İlimiz Orman Genel Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen etkinlikte Orman Genel Müdürlüğü çalışanları fidan dikerken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi vererek fidan dikimi sırasında yardımda bulunmuştur."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Ekim%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı