Aile Hekiminizi Erken Tanıyın!

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de sağlıklı bir yaşam için aile hekiminizi erken tanıyın iletişim kampanyası başlatıldı.

Kırşehir Haberleri 11 Aralık 2018 19:14
Aile Hekiminizi Erken Tanıyın!
-A +A

         Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de sağlıklı bir yaşam için aile hekiminizi erken tanıyın iletişim kampanyası başlatıldı.
         Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından, Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerinin önemi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla programlar hazırlanacak. Bununla birlikte, Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerine erişimi, Aile hekimliği hizmetlerinin önemini ve farkındalığını artırmak amacıyla iletişim kampanyası yapılması planlanıyor.
EN AZ BİR DEFA ZİYARET
         Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Sağlığınızın korunması, erken teşhis ve tanı için yılda en az bir defa Aile Hekimini ziyaret etmek gerekir. Aile Hekiminizi Erken Tanıyın iletişim kampanyası çerçevesinde bakanlığımızın oluşturmuş olduğu materyallere sggm.saglik.gov.tr/TR,50589/ailehekiminizi-erken-taniyin.html adresinden ulaşabilirsiniz” denildi. Kırşehir'de broşürler hazırlayan Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü Aile Hekiminin Erken Tanınması konusunda Kırşehirlileri bilgilendiriyor. İl Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu, Aile Hekimliğinin Etkin Kullanımı İletişim Kampanyasının başladığını belirtti. Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerine erişimi artırmak amacıyla Aile hekimliği hizmetlerinin önemi ve içeriği konusunda farkındalığın artırılmasının hedeflendiğini kaydeden Türkoğlu, kampanya kapsamında, birinci basamak sağlık hizmetlerinin önemine yönelik eğitici ve farkındalık programlar hazırlandığını ifade etti. Türkoğlu, “Aile Hekimliğinin Etkin Kullanımı İletişim Kampanyası" kapsamında hazırlanan afiş ve broşürlerin İlimizdeki tüm özel ve kamu sağlık tesislerinde asılması ve dağıtılması sağlanacaktır. Sağlık Tesislerimizde kurulacak startlarda "Aile Hekiminizi Erken Tanıyın" temalı tanıtımlar yapılacaktır" dedi.

 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı