Aileler Tedirgin, Aydınlatmalar Neden Aktif Değil?

Kırşehir’in en büyük mahallelerinden biri olan Medrese Mahallesi’nde bulunan çocuk parkının lambalarının yanmaması aileleri tedirgin ediyor.

Gündüz saatlerinde hava sıcaklığı nedeniyle adeta sessizliğe bürünen çocuk parkı, akşam saatlerinde havanın serinlemesinin ardından ailelerin ve çocukların uğrak yeri haline geliyor.

Fatih Bulvarı Şehitlik civarında bulunan çocuk parkı ile sokak lambasının yanmaması aileleri tedirgin ederken, çocuklarını parka göndermeye korktuklarını dile getirdiler.

Parkta bulunan ve aydınlatma seviyesinin her geçen gün azaldığı tek lamba ise adeta yanıp yanmamakta kararsız kalmış vaziyette. Kırşehir-Kayseri Karayolu’nun hemen kenarında bulunan bu parkın güvenliği için aydınlatmaların biran önce günümüz teknolojisine uygun ve sağlam şekilde dizayn edilmesi gerektiğini ve bu arızalı durumun çözüme kavuşturulmasını isteyen çevre sakinleri, çocukların korona virüsü nedeniyle zaten korkarak oyun oynadıklarını, maske kullanımı hijyen kurallarına dikkat edildiğini ifade eden ebeveynler, karanlıkta oyun oynamanın hiçbir anlamı olmadığını ve çocuklarını dahi kontrol etmekte güçlük yaşadıklarını dile getirdiler.

Aynı şekilde sokak lambasının ve yeşil alandaki aydınlatmaların da maalesef yanmadığını yanan bir iki lambanın ise yeterince aydınlatmadığını Çınar Kırşehir Haber Merkezi’ni ileten mahalle sakinleri yetkililerin biran önce bu konuda çözüm üretmesini bekliyorlar.
YAZARLAR