AK Parti'de Temayül Başladı

24 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için geri sayım başlarken, AK Parti'den aday adaylığı başvurusu yapan 19 aday adayı için temayül yoklaması başladı.

Kırşehir Haberleri 5 Mayıs 2018 12:24
AK Parti'de Temayül Başladı
-A +A

                  24 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için geri sayım başlarken, AK Parti'den aday adaylığı başvurusu yapan 19 aday adayı için temayül yoklaması başladı. Yaklaşık 780 delegenin oy kullanacağı temayül yoklaması, saat 16.00'da sona erecek.
                 Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya dışında 19 milletvekili aday adayı temayül yoklamasına katıldı. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılan temayül yoklaması, AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti’nin gözetiminde gerçekleştiriliyor.
                 Temayül yoklamasında il yönetim kurulları, tüm ilçelerin yönetim kurulları, il ve ilçelerin gençlik ve kadın kolları yönetimleri, belde yönetimleri, mahalle başkanları, köy temsilcileri, il ve ilçelerin Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Başkanları oy kullanıyor Yaklaşık 780 kişinin oy kullandığı temayül yoklamasında her bir partili iki kişi için oy kullanıyor. İki oy dışında az ya da çok oy kullananların oyu geçersiz sayılacak. Temayül oylamasında adayların aldığı oylar AK Parti Genel Merkezi’ne ulaştırılacak ve burada yapılacak değerlendirmeler sonucunda 24 Haziran’da Kırşehir’de milletvekili adayları belirlenecek.
                  Temayül yoklamasına Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Şahin çapar Muhammet Emin Hekimhan ve Prof. Dr. Harun Çiftçi katıldı.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı