AK Parti'de Temayül Var!

AK Parti’de temayül yoklaması cumartesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde saat 10.00'de başlayacak.

Kırşehir Haberleri 3 Mayıs 2018 19:15
AK Parti'de Temayül Var!
-A +A

AK PARTİ
         AK Parti’de temayül yoklaması cumartesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde saat 10.00'de başlayacak. Saat 16.00'ya kadar devam edecek temayül yoklamasında 780 delege oy kullanacak. AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, milletvekili aday adaylarına başarı dileğinde bulundu. Aslan, Kırşehir'de iki milletvekilliğini alacak güçte olduklarını kaydetti.
         24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesi tüm siyasi partilerde aday adayı sayısı her geçen gün artarken, en fazla aday adayının olduğu AK Parti’de 5 Mayıs Cumartesi günü temayül yoklaması yapılacak. Başkan Aslan, "Cumartesi günü temayül yoklamamız var. 20 aday adayının katılacağı temayülde 780 kişi oy kullanacak. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki temayül yoklaması saat 10.00-16.00 arasında yapılacak" dedi.
         Cumartesi günü 10.00-16.00 saatleri arasında Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak temayül yoklaması AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti’nin gözetiminde gerçekleştirilecek. Mevcut Milletvekilleri Mikail Arslan ile Salih Çetinkaya’nın temayül yoklamasına katılmayacağı açıklanırken, diğer 18 adayın katılacakları bildirildi. Temayül yoklamasına il yönetim kurulları, 7 ilçenin yönetim kurulları, il ve ilçelerin gençlik ve kadın kolları yönetimleri, belde yönetimleri, mahalle başkanları, köy temsilcileri, il ve ilçelerin Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Başkanları katılacak. Yaklaşık 780 kişinin oy kullanacağı temayül yoklamasında her bir partili iki kişi için oy kullanacak. İki oy dışında az ya da çok oy kullananların oyu geçersiz sayılacak. Temayül oylamasında adayların aldığı oylar AK Parti Genel Merkezi’ne ulaştırılacak ve burada yapılacak değerlendirmeler sonucunda 24 Haziran’da Kırşehir’de milletvekili adayları belirlenecek.
İYİ PARTİ
         İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile ilgili çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı.
         Başkan Göçen, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bilindiği üzere memlekette ekonominin kötüye gidişi ve ülkenin kötü yönetilmesinden doğan siyasal huzursuzluk had safhaya varmıştır. Ülkeyi 16 yıldır babalarının çiftliği gibi sorumsuzca yönetenler her alanda aldanmaktan bıkmamış, aldatılmaktan ders almamıştır. İstikrarsızlık had safhaya varmıştır. Şimdi de 'Kötüye gidişi düzelteceğiz' diyorlar. Biz de diyoruz ki yıllardır iktidarda olan, bu memleketi bu hale koyan, ekonomiyi baş aşağı eden, işçiyi işsiz, çiftçiyi aç, emekliyi perişan eden siz değil misiniz? Şimdi de 'düzelteceğiz' diyorsunuz. Bu yapboz oyunu mu ki,  bozup bozup yapasınız.
         Dünyada gıda bakımından kendine yeten yedi ülkeden biri iken şimdi mercimeği, nohutu, sarımsağı dışarıdan alıyoruz. Hayvancılığı öldürdünüz, et ithal eder duruma geldik; tarlalar boş kaldı sarı samanı bile ihlal eder duruma geldik.  Şimdi de devletin kesesinden emekliye bayram ikramiyesi veriyorlar. Üç yıldır bunu muhalefet dillendirirken, bunun hazinede karşılığının olmadığını belirtiyor ve imkânsız diyordunuz.  Şimdi bu sen parayı nereden buldun demezler mi?    
         Genel Başkanımız Meral Akşener, Cumhurbaşkanı adayımızdır. Yasal açıdan gerek kalmasa bile kendisini yüz bini aşan imzayla destekleyeceğiz. İmza kampanyamız 4-9 Mayıs mesai bitimine kadar onun cumhurbaşkanı olmasını isteyenler İlçe Seçim Kuruluna giderek desteklerini bildirebilirler. Partimiz mensubu olsun olmasın, her vatandaş bu kampanyaya katılabilir. Herhangi bir ücret söz konusu değil."
ADAY ADAYLARI:
AK PARTİ:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan ve Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin, Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Çağdaş Gökalp, Aslan Beyhan, Cahit Gürses, Hacı Tanrıbuyurdu, Emine Özdemir, Abdullah Gazi Özer, Yetkin Kolukırık, Mesut Karakurt, Şahin Kaymaz ve Bayram Ergül.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Mustafa Erkan (Tunceli eski Valisi), Oğuz Sulusaray, Aydın Akpınar, Cemil Cahit Pişkin, Dr. Ahmet Hakkı ve Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk.
İYİ PARTİ: Asaf Kayaoğlu, Fuat Yıldırım,  Mustafa Hakan Ünser, Şifa Talu, Dr. Altan Kaman, Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu (Kırşehir Milletvekili-Eski Devlet Bakanı) ve Hüseyin Karaboğaz (Kaman İlçe Başkanı)
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Salih Turhan, Hüseyin Eserer, Ali Köksal, Muhammed Ali Korkmaz, İbrahim Köksal, Halil Çabuk, Ramazan Ay, İsa Dinçer ve Yılmaz Mamak.


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı