AK Parti'den 6 Aday Adayı "Üst Kurul"a Çağrılacak!

24 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimleri için Kırşehir'deki partilerin çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 14 Mayıs 2018 19:14
AK Parti'den 6 Aday Adayı "Üst Kurul"a Çağrılacak!
-A +A

     24 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimleri için Kırşehir'deki partilerin çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Aday adayları, 21 Mayıs'ta açıklanacak listeleri beklemeye başladı. Bazı aday adaylarının seçim çalışmalarını seçmenlere ait işyerlerini gezmek suretiyle devam ettiği bildirildi.
AK Parti
         Kırşehir'de AK Parti’den siyaset yapan milletvekilleri ve aday adaylarını liste heyecanı sararken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın milletvekili listeleriyle ilgili ilk çalışmasını yaptığı öğrenildi. Erdoğan’ın ilk etapta oluşturduğu listede, halen milletvekili olanlardan sadece 120 ismin bulunduğu öne sürüldü. Listede Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya'nın bulunup bulunmadığı henüz öğrenilemedi.
         AK Parti kulislerine göre, parti genel merkezinde başvuru yapan aday adaylarıyla ilgili inceleme ve eleme çalışmaları sürerken, Erdoğan’ın milletvekili aday listeleriyle ilgili çalışmaya son yurtdışı gezisinde başladığı ortaya çıktı. Erdoğan, her zamankinin aksine, Cumhurbaşkanlığı’nda beraber çalıştığı ekibi de bu geziye götürdü ve resmi görüşmeler dışında kalan zamanda kaldığı otelde ekibiyle milletvekili listesi üzerine çalıştı.
         Erdoğan’ın ilk olarak mevcut milletvekili listelerini taradığı ve bu vekillerden 120’sinin yeniden milletvekili seçilecek yerlere konulduğu öne sürüldü. Yapılan detaylı çalışmadan sonra 316 kişilik gruptan en fazla 130-135 kişinin listeye gireceği iddia edildi. İktidar partisinin yapılan seçimlerde mevcut milletvekillerini yüzde 40-50 oranında değiştirdiği biliniyor. Parti kurmayları, yenilenmenin bu kez daha fazla olacağını iddia ettiler. AK Parti’de 2007 seçimlerinde 168, 2011 seçimlerinde 167, 2015’teki 7 Haziran seçimlerinde 185 ve 1 Kasım seçimlerinde 53 isim listeye konulmamıştı.
         Kırşehir'de 21 kişinin aday adaylığı için başvurduğu AK Parti’de 6 isimin üst komisyona çağrılacağı öğrenildi. 24 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için AK Parti Genel Merkezi, Kırşehir'in de aralarında bulunduğu bazı illerde aday adaylarına yönelik mülakatlar tamamladı. AK Parti kulislerine göre, Kırşehir aday adayı listesinden 15 kişi elenirken, 6 isim ise üst komisyona kaldı.
CHP
         Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) milletvekili aday adayları çalışmalarını sürdürüyor. CHP İl Başkanı iken görevinden istifa ederek aday adayı olan Yılmaz Zengin, AK Parti iktidarını eleştirdi. Zengin, “Kırşehir maalesef AK Parti'nin16 yıllık iktidarlık sürecinde istediği hizmetleri alamadı. Biz iktidara geldiğimizde Kırşehir’i marka şehir yapacağız. Kırşehir’in iyi temsil edildiğini düşünmüyorum. Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi'ne sahip çıkılmadı ve kaderine terk edildi. Kırşehir Şeker Fabrikası, ucuz bir fiyata elden çıkarıldı. AK Parti, yerel anlamda Kırşehir’e ne getirdi ve ne götürdü; bunu iyi düşünmek lazım. 24 Haziran Seçimleri'nde her şeyin daha güzel olması adına aday adaylığımı koydum ve Kırşehir halkımızın da bu süreçte bizim yanımızda olacağına yürekten inanıyorum" dedi.
         CHP'de aday adayları genel merkezin değerlendirmesini beklerken il ve ilçe bazındaki seçim çalışmaları da devam ediyor.
İYİ Parti
         İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, seçim çalışmalarının esnaf ziyaretleriyle devam ettiklerini açıkladı. Başkan Göçen, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Türkiye çapında büyük bir atılım yapan, sevgi ve ümit beslenen İYİ Parti seçim hazırlıklarına son hızla devam ediyor. Milletvekili aday adaylarının çokluğu dikkat çekiyor. İYİ Parti'den aday adayı olmak üzere 10 kişi başvurdu. Ülkesine ve milletine hizmet etmek yarışında olanlar siyaset sahnesinde kendilerini göstermektedirler. İYİ Parti'ye gün geçtikçe ilginin ve sevginin artması, halkın samimi bir şekilde kucaklaması Türkiye'de iyi şeylerin olacağının belirtileridir. Memleket meselelerini bilenler, çözüm yollarını gösterenler çekinmeden milletvekili aday adaylıklarına baş vurmuşlardır.  Aday adaylarımız, pazarı ve esnafları birlikte ziyaret etmişlerdir. Halkın İYİ Parti'yi bir umut olarak görmekte ve samimi bir şekilde karşılamaları gözlerden kaçmamaktadır!"
KIRŞEHİR'DEKİ ADAY ADAYLARI:
AK PARTİ:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan, Şahin Çapar, Tuba Turkal, Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin (İl Başkanı), Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Avukat Çağdaş Gökalp, Avukat Emine Özdemir.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Oğuz Sulusaray (Siyaset Bilimcisi), Ali Aydın Akpınar (Avukat), Şifa Talu (İnşaat Mühendisi), Semih Yerlikaya (Mimar)
İYİ PARTİ: Asaf Kayaoğlu (müteahhit), Fuat Yıldırım (mühendis),  Mustafa Hakan Ünser (mühendis), Mustafa Avcı (işadamı), Avmira Maraş (Avukat), Meral Eflatun (İşkadını), Duygu Kıvanç Kulbay (avukat), Tarkan Kozan (emekli müfettiş), Yeşim Köksal Baba (sanatçı), Aslan Yaman.
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Halil Çubuk, Hüseyin Eserer, Ramazan Ay, İlkay Demirci.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı