AK Parti Kırşehir Teşkilatı'ndan kan bağışı

Kan Ver Hayat Kurtar Kampanyası'na destek oldular

Kırşehir Haberleri 1 Kasım 2019 15:34
AK Parti Kırşehir Teşkilatı'ndan kan bağışı
-A +A

         AK Parti Kırşehir Sosyal Politikalar İl Başkanı Kenan Yağmur ve AK Parti Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer'in katlıları ve çalışmaları ile Kırşehir'de AK Parti İl ve Merkez ilçe teşkilatı tarafından Kızılay Kan Merkezi'nde Kan Bağışı'nda bulunuldu.
         Konu ile ilgili olarak Çınar Kırşehir Haber Merkezi'ne özel açıklamalarda bulunan AK Parti Kırşehir Sosyal Politikalar İl Başkanı Kenan Yağmur; AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş,  İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfe, Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, gençlik kolları teşkilatı ve mahalle başkanlarının da destekleri ile kan bağışı kampanyasına katıldıklarını ifade ederek; " Kan acil ve sürekli ihtiyaçtır. Bugün size, yarın bize, belki de yakınımıza lazım olabilir. Biz burada farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bağışlanan her kan kurtarılan üç can demektir. Türk Kızılay’ı darda kalanın yanında olan bir kurumdur. Dünyanın neresinde dara düşmüş, mağdur ve mazlum varsa oraya el uzatan bir kurumdur. Türk Kızılay ülkemizin göz bebeği dünya mazlumlarının güven elidir. Türk Kızılay’ı kan ihtiyacı olanlarla birlikte fakir fukaranın da yanında olan bir kurumdur. Bugün dünyanın neresinde bir acil çağrı duysa elini uzatan Türk Kızılay’ı ülkemizin dünyadaki yüz akıdır. Kan vererek, mağdur ve mazlumların yardımına koşan Kızılay'ımızın her daim yanındayız. Bu anlamda da biz bütün hemşehrilerimizi kan bağışına davet ediyoruz. Kan bağışı yapan herkese de şimdiden çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
         Bağış neticesinde 40 kişinin kan bağışında bulunduğu öğrenilirken hafta boyunca bağışçı sayısının artmasının beklendiği kaydedildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Kas%C4%B1m%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı