Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Şahin'den Çınar'a Ziyaret

24 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimler öncesi Kırşehir'den Milletvekili Aday Adayı Genç Doktor Abdulvahap Şahin, Çınar Kırşehir Gazetesi'ni ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 1 Mayıs 2018 14:39
Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Şahin'den Çınar'a Ziyaret
-A +A

                  24 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimler öncesi Kırşehir'den Milletvekili Aday Adayı Genç Doktor Abdulvahap Şahin, Çınar Kırşehir Gazetesi'ni ziyaret etti. Kırşehir Çınar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aydın Kahraman'ı ziyaret eden Abdulvahap Şahin, resmi başvurusunun ardından seçim çalışmalarına hız kazandırdı. Şahin açıklamasında "Sizleri TBMM koltuklarında milletvekili olarak görmek istiyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sözünden etkilenerek mecliste Kırşehir'i temsil etmek üzere aday adayı olduğunu belirterek 24 Haziran seçimlerinin Kırşehir ve Türkiye için bir dönüm noktası olacağını ifade etti. 
ABDULVAHAP ŞAHİN KİMDİR?
                   Kırşehir 1988 doğumlu. İlkokulu Süleyman Türkmani'de, liseyi ise Kırşehir Fen Lisesinde tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Yozgat – Yerköy İlçesi Devlet Hastanesinde Doktor olarak görevine devam etmektedir.
                  Küçük yaştan itibaren siyaset içerisinde yetişti. Lise yılında Milli Eğitim Bakanlığının Demokrasi bilincini geliştirmek için yapılan projede Kırşehir’i temsilen Kırşehir Öğrenci Meclis Başkanı olarak seçildi. Türkiye’deki her ilin başkanlarıyla T.B.M.M Genel Kuruluna katıldı. Burada da Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına aday oldu. Ak Parti kurulduğunda orta öğretim teşkilat başkanlığı yaptı.
Ege Üniversitesinde 1. Ve 2. Sınıfta Tıp Fakültesi öğrenci temsilciliği, 3. Sınıfta Tıp Fakültesinde okul başkanlığına seçildi. Aynı zamanda Üniversite konsey başkan yardımcılığını yürüttü. Ak Parti Gençlik kolları Üniversite yapılanması içinde bulundu. Seçimlerde ise aktif görev yaptı. Okul hayatında birçok haksızlıklara maruz kaldı.
                   Dr. Abdulvahap ŞAHİN eğitimini sosyal alanda tamamlamak adına Anadolu üniversitesi Sosyoloji bölümünü de tamamladı. Yurt dışında Araştırma ve yabancı dil eğitimi gördü.
Evli, iyi derecede İngilizce biliyor.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı