AK Teşkilatından Otizme Büyük Katkı

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle birçok etkinliğe imza attı.

Kırşehir Haberleri 3 Nisan 2019 16:23
AK Teşkilatından Otizme Büyük Katkı
-A +A

                 AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle birçok etkinliğe imza attı. AK Parti Kırşehir İl Başkan Yardımcısı Kenan Yağmur, 'Otizme Mavi Işık Yak' temasıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında bilgiler verdi: “Birleşmiş Milletlerin 2008 yılında almış olduğu kararla 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak kabul edildi. Her sene farkındalığı arttırmak açısından AK Parti olarak etkinlikler düzenlemekteyiz.
             İnsanlarımız farkına varsınlar. Çünkü otizmli bireylerimizin erken fark edilmesi, rehabilitasyon ve tedavi süreçlerine erken katılmaları bu bireylerin sosyal çevre içinde daha rahat yaşam sürmelerini sağlıyor. Otizmli çocuklar aslında çok zeki çocuklar. Bizlerin üzerimize düşeni tam anlamıyla yaparak onları topluma kazandırmamız lazım. Otizmli bir çocuğa bakmak aileler açısından da çok zor bir süreç. O anlamda ilimizdeki rehabilitasyon merkezleri, kamu kurum ve kuruluşlarımız, derneklerimiz ailelere yardımcı olmaktadır. Otizmli çocuklarımız için her şeyin daha iyisi daha güzelini yapmak için gayret ediyoruz.  Bu yıl 'Otizme Mavi Işık Yak' temasıyla öğrencilerle bir araya geldik. Etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Otizmli çocukların çeşitli şiirler okuyup türküler söylediği, rehabilitasyon merkezlerinde yapılan el emeği ürünler sergilendiği, Tshirtlere parmak basma etkinlikleri düzenlendi.
           Otizmli çocuklarımıza karşı toplumda farkındalık oluşturmak için çalışma ve etkinlikler düzenleniyor. Kırşehir'de engelli çocuklarımızın daima yanındayız.”


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı