SICAK HABER

Akademi Futbol Okulu Kuruldu

Kırşehirspor’un eski futbolcusu ve antrenörü Mustafa Koçak ile Sinan Güneş’in kurdukları Akademi Futbol Okulu ilk antrenmanlarına başladı.

Kırşehir Haberleri 4 Nisan 2018 15:02
Akademi Futbol Okulu Kuruldu
-A +A

       Kırşehirspor’un eski futbolcusu ve antrenörü Mustafa Koçak ile Sinan Güneş’in kurdukları Akademi Futbol Okulu ilk antrenmanlarına başladı.
        Kırşehir’de uzun yıllar top koşturan ve 3 yıl süreyle Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) antrenör olarak görev yapan Mustafa Koçak ile Sinan Güneş, Kırşehir’in geleceği olan futbolcuları yetiştirmek üzere Akademi Futbol Okulu’nu kurdular. İlk etapta 8-12 yaş grubundaki miniklerle antrenmanlara başladıklarını belirten Mustafa Koçak ve Sinan Güneş, yaptıkları açıklamada, “Kırşehir’de futbolun tek çıkış yolu alt yapıdan gelecek futbolculardır. Bunu düşünerek Akademi Futbol Okulu’nu kurduk. Antrenmanlarımıza başladık. Alt yapının zorluklarını biliyoruz. Ancak, geleceğin futbolcuları da ancak buralardan yetişmektedir. Kendimize belli bir hedef koyduk. 3-5 yıl sonra meyvelerimizi toplayacağımıza inanıyoruz. Çocuklarına futbol oynatmak isteyen anne-babaların bizimle görüşmelerinde büyük bir fayda vardır” dediler.
       Mustafa Koçak, yaptığı açıklamada, "Yeni kurulmamıza rağmen, şu anda 73 öğrencimiz çalışmalara katılmaktadır. Ardıçlar Halı Saha'da Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşen idmanda, öğrencilerimize birer saat idman yaptırıyoruz. Hedefimiz, öğrenci sayısının 150 olmasıdır. 
        Şu anda 4 grup üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde 5'inci grubu oluşturacağız. Daha sonra 12-15 yaş grubu sporcularla idman yaptıracağız. Hedefimiz, Kırşehir'de yıllardır eksiği duyulan futbolcu ihtiyacını karşılamaktır" dedi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı