Akçaağıl’da Fidan Dikimi Gerçekleşti!

Turkuaz Dil ve Etüd Eğitim Merkezi tarafından Kırşehir Akçaağıl’da öğretmen, öğrenciler ve yetkililer ile birlikte fidan dikimi programı gerçekleştirildi.

Kırşehir Haberleri 8 Aralık 2018 19:15
Akçaağıl’da Fidan Dikimi Gerçekleşti!
-A +A

     Turkuaz Dil ve Etüd Eğitim Merkezi tarafından Kırşehir Akçaağıl’da öğretmen, öğrenciler ve yetkililer ile birlikte fidan dikimi programı gerçekleştirildi. Akçaağıl Köyü Ağaçlandırma sahasında gerçekleşen etkinliğe Kırşehir Orman İşletme İl Müdürü Reşat Karaca, Orman İşletme Genel Müdürü personeli, Kırşehir Jandarma ekipleri, Turkuaz Dil ve Etüd Eğitim Merkezi öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.
Orman İşletmeleri Genel Müdürü Reşat Karaca fidan dikimini öğrencilere detaylı anlatarak şu ifadelere yer verdi: “Turkuaz Dil ve Etüd Eğitim Merkezi sponsorluğunda bugün öğretmen ve öğrencilerimizle Akçaağıl Köyü’nde fidan dikim programı gerçekleştirdik. Yeşili sevip doğayı korumalı ve gelecek kuşaklara temiz bir yaşama alanı sağlamak için ağaç dikmeliyiz. 
     Sağlıklı ve huzur içinde yaşamak için ağaç dikmeli ve diğer kişileri bu konu da özendirmeliyiz. Ağacın insanlar için birçok faydası bulunmaktadır. Ağaç dikerek doğada var olan düzen korunmakta ve ekolojik sisteme fayda sağlamış oluruz. Ağaçlar toprak oluşumunu hızlandırmakta ve kurak alanlar da oluşan erozyonu önlemektedir. Gelin hep birlikte doğamızı koruyalım, gelecek nesillere yeşillik alanlar bırakalım. Amacımız ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerimizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, öğrencilerin çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlamak, toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı artırmak ve kamu birimleri arasında işbirliğinin kurumsallaşmasına katkı sağlamak. İnşallah bu dikilen ağaçlara bu gençlerimiz sahip çıkacak ve onların burada bir ormanı olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Turkuaz Dil ve Etüd Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Betül Sultan Savaş öncülüğünde gerçekleşen fidan dikimi programında daha yaşanılabilir Kırşehir için fidan dikmenin öneminden bahseden Betül Sultan Savaş etkinlikle ilgili şu ifadelere yer verdi: “Daha yeşil daha yaşanılabilir bir Kırşehir için, çocuklarımızın doğayı ve ormanları koruma bilinci kazanmaları için bu etkinliği organize ettik. İstedik ki her öğrencimizin bir fidanı olsun. Fidanlar öğrencilerimizle hayat bulsun. Bu hatıra ormanımızı ben de dahil daha binlerce öğrenciyi hayata hazırlayan başta Turkuaz Dil ve Etüd Eğitim merkezi kurucuları Sayın Özgür Avşar ve Özgür Erkek olmak üzere tüm öğretmenlerimize hediye eder, saygı ve hürmetlerimi sunarım. Ayrıca gerçekleştirdiğimiz etkinlikte bize her konuda yardımcı olan Sayın Reşat Karaca ve tüm Orman Genel Müdürlüğü personellerine teşekkür ederim.”
Etkinlik fidan dikiminin ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20HAZ%C4%B0RAN%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı