Akçakent'te Temel Afet Bilinci Eğitimi!

Öğrencilere "Temel Afet Bilinci" eğitimi verildi.

Kırşehir Haberleri 9 Nisan 2018 19:08
Akçakent'te Temel Afet Bilinci Eğitimi!
-A +A

         Kırşehir  Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün “Afete Hazır Okul Projesi” kapsamında; Akçakent İlçesi'nde bulunan Akçakent Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şehit Bekir Ferhat Kaya İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Mehmet Bayar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şeyh Şamil İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerine "Temel Afet Bilinci" eğitimi verildi.
         İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli tarafından okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören öğrencilere afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar esas alınarak verilen eğitimde; yapısal ve yapısal olmayan riskler, bunları azaltmanın yolları, ilk 72 saat için ihtiyaç duyulan afet çantası ve aile afet planı hazırlamanın önemi gibi konular ele alındı.
         Eğitimlerde ayrıca yapısal olmayan elemanlardan kaynaklanan riskleri azaltmak için eşyaların sabitlenmesinin önemine de vurgu yapıldı. Eşyaların sabitlenmemesinden kaynaklanan risklerde uygulamalı olarak gösterildi. Verilen eğitim görsel faaliyetler eşliğinde sunularak, deprem sırasında yapılması gereken hareket tarzı uygulamalı olarak gösterildi. Afete Hazır Okul Proje kapsamında devam eden eğitimlerde, afetler konusunda öğrencilerin bilinçlenmesi amaçlandı. Afetler konusunda farkındalığın arttırılması hedeflenirken, Akçakent'teki tüm okullara verilen Temel Afet Bilinci Eğitimleri'nin diğer ilçelerde de devam edeceği öğrenildi.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Mart%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı