Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi Ziyaret Edildi!

Akpınar Kaymakam V. Bilal Basrı okul ziyaretleri kapsamında Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Kırşehir Haberleri 27 Aralık 2018 12:16
Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi Ziyaret Edildi!
-A +A

            Akpınar Kaymakam V. Bilal Basrı okul ziyaretleri kapsamında Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
            İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan Pınar ve Okul idarecileri tarafından karşılanan Kaymakam Basrı, okul hakkında idarecilerden bilgi aldı.
Elektrik Teknolojisi ve Çocuk Gelişimi alanlarında eğitim verilen atölye ve derslikleri gezerek öğrencilerle sohbet eden Basrı “Nitelikli eleman yetişmesinde Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin önemini kimse inkâr edemez, ancak siz alanınızda en iyi olabilmek için öğretmenlerimizin verdikleriyle yetinmeyip boş vakitlerinizde eğitim gördüğünüz alanda faaliyet gösteren işletmelerde çalışıp teoride gördüğünüz dersi uygulamada da görerek kendinizi geliştirmelisiniz. Bu sayede her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurabiliriz. Sizleri tebrik ediyor, başarılı olmanızı diliyorum” dedi.
Düzenlenen toplantıyla öğretmenlerle bir araya gelen Basrı öğretmenlerin istek ve taleplerini dinledikten sonra “Güçlü olabilmek adına birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza edeceğiz, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkacağız, bu da bilim, teknoloji ve bu teknolojiyi kullanmakla oluyor. Bu teknolojiyi geliştirecek, kullanacak kişiler de sizin yetiştirdiğiniz öğrenciler olacaktır. Başöğretmen Atatürk’ün de dediği gibi “Yeni nesli sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır, memleket evladı, her öğrenim aşamasında ekonomik hayatta verimli, etkili ve başarılı olacak surette donatılmalıdır” dedi.
         Okul idarecileri ve beraberindekilerle birlikte incelemeleri tamamlayan Basrı öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı