SICAK HABER

Akpınar'da 150 fidan toprakla buluştu

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" programı kapsamında Akpınar’da bulunan Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk hatıra ormanında 150 fidan toprakla buluşturuldu.

Kırşehir Haberleri 8 Kasım 2018 19:11
Akpınar'da 150 fidan toprakla buluştu
-A +A

                Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" programı kapsamında Akpınar’da bulunan Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk hatıra ormanında 150 fidan toprakla buluşturuldu.
           Etkinliğe Akpınar Kaymakam V. Bilal Basrı, Belediye Başkanı Mustafa Karahan, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilk ve ortaokul öğrencileri ile öğretmenler katıldı.
         Öğrencilerle birlikte fidan diken Akpınar Kaymakam V. BilalBasrı, “ Peygamber Efendimiz Bir Hadisinde ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizde bir fidan varsa mutlaka onu dikin’ buyuruyor. Dolayısıyla bizde böyle bir uygulama içerisinde olmak istedik ve son derece mutluyuz. Amacımız Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmelerini sağlamak ve toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı arttırmaktır” diye konuştu.
            Etkinlik sonrasında öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Akpınar Kaymakam V. Bilal Basrı, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.
           Öte yandan Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" programı kapsamında Mucur Kaymakamı Kaya Çelik' in katılımlarıyla ilk ve ortaokul öğrencilerimizle birlikte Mucur Hatıra Ormanında fidanları toprakla buluştu. Öğrencilerle fidan dikimi gerçekleştiren Mucur Kaymakamı Kaya Çelik konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Orman Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımızın işbirliği sonucu gerçekleştireceğimiz böyle hayırlı icraatın devamını da inşallah diliyoruz.Çocuklarımıza yeşili koruma, gelecek nesillere aktarma bilinci oluşturacağız. Buda bunun bir çekirdeğini oluşturacak inşallah.Bu fidanlar evlatlarımızla birlikte büyüyecek, onlarla beraber gelişecek. Çocuklarımızın yaşları ilerledikçe fidanlarımızın kökleri toprağa, boyları da göklere yükselecek.Öğrencilerimizin bugün kurduğu hayaller zamanla gerçeğe yaklaştıkça inşallah diktikleri fidanlar ağaçlara, ağaçlar da ormanlara dönüşecek. Bugün okul bahçelerinde oluşturulan, gözlerin ışıltısı yüreğimizi ısıtan çocuklarımızla beraber ülkemizin ormanları, ekonomisi, güzellikleri de büyüyecek.Bu vesile ile katkıda bulunan her kurum ve kişiler teşekkür ediyorum.” 
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı