Akpınar'da Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı

Akpınar İlçe Müftülüğünce, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla "Hz. Peygamber ve Gençlik" programı düzenlendi.

Kırşehir Haberleri 25 Kasım 2018 13:00
Akpınar'da Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı
-A +A

                 Akpınar İlçe Müftülüğünce, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla "Hz. Peygamber ve Gençlik" programı düzenlendi. Program öncesinde Kaymakam Bilal Basrı’yı makamında ziyaret eden İlçe Müftüsü Abdullah Karaca ve beraberindekiler sayın Bilal Basrı’ya gül hediye ettiler.
                 Akpınar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ve İstiklal Marşının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan programa Akpınar Kaymakam V. Bilal Basrı, Diyanet İşleri Başkanlığında görevli Diyanet İşleri Uzmanı Tuncay Altınışık, İlçe Müftüsü Abdullah Karaca, diğer daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Programda katılımcılara seslenen Akpınar Kaymakam V. Bilal Basrı " Sevgili Peygamberimizin dünyamıza teşriflerini kutladığımız bu haftanın tüm İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan sevgili Peygamberimizin adının anılacağı bir programda sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Toplumdaki sıkıntıların temeline indiğimizde sorunların kaynağının Sevgili Peygamberimizin sünnetinden uzaklaşmak olduğu anlaşılacaktır. Bu hususta bu problemlerin çözülmesi için başta ailelerimiz olmak üzere hepimize ciddi görevler düşmektedir.  Çünkü iyi eğitilmiş, donanımı yüksek, milli ve manevi değerlerine bağlı, geleceğine geçmişinden aldığı güçle emin bakan gençliğe ihtiyacımız var. İlk emri, 'oku' olan bir dinin mensuplarıyız. Dolayısıyla donanımı yüksek, kendi milli ve manevi değerlerini bilen, asrın gerekleriyle bilgi donanımı yüklenmiş bir gençliğe ihtiyacımız var” dedi.
                Diyanet İşleri Uzmanı Tuncay Altınışık ve İlçe Müftüsü Abdullah Karaca’nın konuşmalarının ardından Mevlid-i Nebi Haftası ile ilgili kompozisyon ve şiir dalında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesiyle program sona erdi. 
                 Programın ardından katılımcılara güllerin yanı sıra Peygamber Efendimiz ve Gençlik konulu kitap hediye edildi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı