Akşener, Kırşehir'e Geliyor!

İYİ PARTİ İl Başkanı Müfit Göçen, Genel Başkan Meral Akşener’in 25 Mayıs Cuma günü Kırşehir’de yapacağı miting ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu

Kırşehir Haberleri 22 Mayıs 2018 20:15
Akşener, Kırşehir'e Geliyor!
-A +A

         İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı  Müfit Göçen, bütün Kırşehirlileri 25 Mayıs Cuma günü saat 16.00'da Cacabey Meydanı’ndaki miting alanına davet etti.
         İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile ilgili olarak basın açıklamasında bulundu, 25 Mayıs Cuma günü Kırşehir'e gelecek olan Genel Başkan Meral Akşener'in mitingine tüm Kırşehirlileri davet etti.
         Başkan Göçen basın açıklamasında, "İYİ Parti demokrasinin, her türlü baskının, iftiranın ve hakaretin kol gezdiği, vurgun ve talanın mubah sayıldığı bir ülkede kuruldu. Kuvvetler ayrılığının rafa kalktığı, yasamanın, yürütmenin ve adaletin Reis’in iki dudağı arasında şekillendiği bir ülkede kuruldu. Yine  Suriyeli her türlü haktan yararlanırken kendi vatandaşı fakir fukaranın açlıktan kıvrandığı bir ülkede kuruldu. Ve yandaşa her türlü imkân sağlanırken yandaş olmayanın yok sayıldığı bir ortamda kuruldu. Hatırlayınız: Bize aylardır medyada bir dakika bile yer verilmedi, bizi âdeta yok saydılar. Oy potansiyeli olmayan bir tabela partisi durumuna düşürmeye çalıştılar. Toplantılarımız engellendi, salonlarda ışıklarımız söndürüldü. Meydanlar bize yasaklandı, bir kürsü bile çok görüldü. Genel Başkanımız yine yılmadı, orada bulunan ses cihazlarının sandığı üzerine çıkarak konuştu. Faaliyetlerimize OHAL gerekçesiyle izin verilmedi. Her türlü hakaret, iftira ve küfre maruz kaldık. Sanki parti değil terör örgütü kuruyor muamelesi gördük. Genel Başkanımıza neler denilmedi ki. Ne iftiralar yapıldı. Bu şartlarda parti kurmanın ne demek olduğunu bir Allah bilir bir de İYİ Partililer bilir. Ama yine yılmadık. Ankara’da resmi kayıtlara göre 123 bin kişinin katıldığı bir kongre yaptık. Böylesi büyük kongre şimdiye kadar Türk siyasi hayatında görülmedi. Bu kongreyi yapamayalım diye yollar kapatıldı, metro seferleri iptal edildi. Bir kuruş devlet yardımı olmadı, hepsini cebimizden, çoluk çocuğumuzun rızkından keserek yaptık. Bu milletimizin demokrasi aşkını gösterir. Bize en büyük cesareti veren de budur; rakiplerimizin gözünü korkutup, uykularını kaçıran da budur.”
MİLLETİMİZLE YÜRÜYECEĞİZ
         İktidar olmak ve Türkiye'yi yönetmek amacıyla yola çıktıklarını aktaran Göçen, “İktidar olmaktan, devleti yönetmekten korkmayan cesur bir liderimiz vardır. Başka partilerin genel başkanlarına yol açan, gelecekteki şahsi menfaatleri için kendilerine zemin hazırlayan bir parti değiliz. Başımız dik, alnımız açıktır. Siyaseti başkalarının şahsi menfaatleri üzerine değil milletin yüce menfaatleri için yapıyoruz. Biz Türkiye’yi yönetmek istiyoruz. Kim kiminle yürürse yürüsün, biz milletimizle yürüyeceğiz” dedi.
MERAL AKŞENER CUMHURBAŞKANI OLACAK
         Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarafsız Cumhurbaşkanı adayı olarak Genel Başkanları Meral Akşener'isonuna kadar destekleyeceklerini açıklayan Başkan Müfit Göçen, iddialı konuştu: "Sandık başına başkası için değil kendi adayımızı seçmek için gideceğiz. Sandıkta kişisel çıkarların hesabıyla değil, milletimizin geleceği ve âli menfaatleri için oy kullanacağız. Bütün vatandaşlarımızı da Millî menfaatlerimizi gözeterek bilinçli oy vermeye davet ediyorum. İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Genel başkanımız Meral Akşener hanımefendidir. Sayın Genel Başkanımız Türkiye’nin halk tarafından seçilmiş ilk 'Tarafsız Cumhurbaşkanı Adayı' olmuştur. Bu tarafsızlığının cumhurbaşkanlığı süresince de devam edeceğine gönülden inanıyoruz. Hiç kimse bir işe girmek veya bir işinin sonuçlanması için AK Parti’nin yaptığı gibi parti teşkilatına gidip il başkanından referans almak zorunda kalmayacaktır. En geçerli referans cebinde taşıdığı 'Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartıdır.' İnanıyoruz ki Meral Akşener, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın Cumhurbaşkanı olacak ve İYİ Parti de tek başına iktidar olacaktır. Bizler buna inanarak siyaset yapıyoruz."
AYRIŞMA DEĞİL BİRLEŞME
         İYİ Parti'nin kurulduğu günden bu yana iftiralar ve hakaretlere uğradıklarından yakınan Göçen, Türkiye'de ayrıştırıcı siyasetten uzak bir iklim hayal ettiklerini anlattı. "Bu ülkenin ayrışmasına müsaade etmeyeceğiz" diyen Göçen şöyle devam etti: “Ortaya bir sınır koyduk. Kırmızı çizgilerimizi belirledik: Bir tarafta PKK, diğer tarafta FETÖ.  Bunların dışında herkese partimizin kapıları açıktır. Hiç kimsenin gömlek değiştirmesine gerek yoktur. Herkes kendi gömleği ile gelecektir. Tabiî ki vatanseverlik ceketi o gömleğin üzerinde olacak ve bizi birbirimize bağlayacaktır."
KIRŞEHİR MİTİNGİNİ ÖNEMSİYORUZ
         Akşener'i Kırşehir’e yakışacak şekilde ağırlamak istediklerini dile getiren Göçen, "Kırşehir Türk siyasetinde daima önemli olmuş, belirleyici olmuş bir şehirdir. Kırşehir’i sadece küçük bir bozkır şehri olarak görmeyiniz. Geçmişte yetiştirdiği siyaset adamlarıyla Türk demokrasi hayatında derin izler bırakmış bir kentimizdir. Kırşehirliler, vatanseverliğin somut göstergesi, Türk devletinin en sağlam çimentosudur. Bu nedenle partimizin iktidara yürüyüş sürecinde şehrimizin önemini biliyoruz ve bu doğrultuda sayın genel başkanımızın Kırşehir’imize yapacakları bu ikinci ziyareti çok anlamlı buluyoruz" diye ekledi. 
 KIRŞEHİRLİLERE DAVET
         Göçen sözlerini, "Genel Başkanımız Meral Akşener, 25 Mayıs Cuma günü saat 16.00’da ilimize gelerek Cacabey Meydanı miting alanında Kırşehirlilere hitap edeceklerdir. Bütün hemşerilerimizi özellikle kadınlarımızı, gençlerimizi Cuma günü mitingimize bekliyoruz.  Bu hareket bir kadın hareketidir, gençler hareketidir. Yurtseverler, cesurlar hareketidir. Yurdunu seven, demokrasiye inanan, sandığa vicdanlarının sesiyle gidecek erkekleri eşleriyle, oğulları kızları ana-babalarıyla orada görmeyi arzu ediyoruz. Ülkemizin aydın geleceği üniversiteli gençlerin gelmelerini de özellikle bekliyoruz" davetiyle tamamladı. 
Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı