Albayrak’tan Tasdik Uyarısı

Kırşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Özgür Albayrak, defter tasdik sürelerinde sona yaklaşıldığını belirterek, mükellefleri uyardı.

Kırşehir Haberleri 30 Kasım 2018 17:35
Albayrak’tan Tasdik Uyarısı
-A +A

         Kırşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Özgür Albayrak, defter tasdik sürelerinde sona yaklaşıldığını belirterek, mükellefleri uyardı.
         Kırşehir SMMM Odası Başkanı Özgür Albayrak, 2019 yılında mükelleflerin tutmak zorunda oldukları defterlerini 31 Aralık 2018 tarihine kadar tasdik ettirmeleri gerektiğini söyledi. Albayrak, Vergi mükelleflerinin Defterlerini tutturmuş olduğu mali müşavirleri ile irtibata geçmeleri konusunda uyarıda bulunarak, hangi işletmeye hangi defterin kaç sayfa tasdik edileceğini muhasebecilerinin bildiğini aktardı.
         Kırşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Özgür Albayrak, “Vergi Usul Kanunu 221. Maddesi uyarınca Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi mükellefleri için tasdike tabi defterleri kullanacak olanlar, Öteden beri işe devam etmekte olanlar defterin kullanılacağı yıldan önce gelen son ayda, Hesap dönemleri Maliye Bakanlığı tarafından tespit edilenler, defterin kullanılacağı hesap döneminden önce gelen son ayda, yeniden işe başlayanlar, sınıf değiştirenler ve yeni bir mükellefiyete girenler işe başlama, sınıf değiştirme ve yeni mükellefiyete girme tarihinden önce; vergi muafiyeti kalkanlar, muaflıktan çıkma tarihinden başlayarak on gün içinde, Tasdike tabi defterlerin dolması dolayısıyla veya çeşitli sebeplerle yıl içinde yeni defter kullanmaya mecbur olanlar bunları kullanmaya başlamadan önce. Yukarıda da görülebileceği gibi hesap dönemi takvim yılı olan mükelleflerin 2018 yılında kullanacakları defterleri 31 Aralık 2018 tarihine kadar notere tasdik ettirmeleri gerekmektedir” dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı