Ali Bulut'tan Kırşehir Başarısına Özel Açıklama

Kırşehir vaka sayısını 2 hafta içerisinde yüzde 20.27 oranında azalttı. Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut Çınar Kırşehir Haber Merkezi’ne yaptığı açıklamada Kırşehir'de tedbiri hiç bir zaman bırakmadıklarını belirterek başta Kırşehir Valisi İbrahim Akın olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına ve kurallara harfiyen uyan vatandaşlara teşekkür etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın “Toplam test sayımız 3,5 Milyona yaklaştı. Toplam vaka sayımız 200.000’i geçti. Yeni vaka sayılarında istikrarlı bir düşüş sağlayan, tedbirleri uygulamadaki başarısıyla örnek 5 ilimiz: Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Kırşehir, Düzce. Tüm illerde başarabiliriz.” Açıklamasının ardından başta Kırşehir Valisi İbrahim Akın olmak üzere Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut’a ve tüm sağlık çalışanları ile pandemi sürecinde görev alan herkese teşekkür mesajları yağdı. Kırşehir İl Sağlık Müdürü Bulut, Çınar Kırşehir Haber Merkezi’ne yaptığı açıklamada vatandaşların maske hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaya devam etmeleri gerektiğini ifade ederek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın süreci başarılı ve özenli bir şekilde yürüttüğünü ve şeffaf tüm açıklamaları yaptığını tekrar dile getirdi.

Bulut açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: "Koronavirüs solunum yoluyla bulaşır. Dışarı çıkarken, risk almamak için, maske takmalısınız. Maskeyi, kuralına uygun olarak, ağız ve burunu tamamen kapatacak şekilde kullanın. Dışarı çıkarken, risk almamak için, maske takmalısınız. Maskeyi, kuralına uygun olarak, ağız ve burunu tamamen kapatacak şekilde kullanın. Ama tek başına maske yetmez. Virüse 1,5 metreden daha yakınsanız, maskeli de, maskesiz de hedefsiniz" dedi.
Sema yıldırım
2.07.2020 00:45:56
Tebrikler Kırşehir işte başarı budr

YAZARLAR