Ana Cadde ve Sokaklar Köpüklü Su ile Yıkandı!

Kırşehir Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında ana cadde ve sokakları solüsyonla dezenfekte etti, köpüklü su ile yıkadı.

Kırşehir Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında ana cadde ve sokakları solüsyonla dezenfekte etti, köpüklü su ile yıkadı.

Belediye bünyesinde oluşturulan 40 kişilik özel ekip, kent merkezinde dezenfeksiyon çalışmalarına ağırlık verdi. İnsanların yoğun kullandığı Ankara, Atatürk, Lise ve Terme Caddeleri ile bu caddelere bağlantılı sokaklar da bulunan araçlar sabahın erken saatlerinde kaldırıldı.

Cadde ve sokakların boşaltılmasının ardından yollar, kaldırımlar, bankamatikler, otobüs durakları, çöp konteynerleri ile bazı kamu binalarının da çevresi de solüsyonla dezenfekte edildi. Dezenfektenin ardından ilaç sıkılan aynı alanlar diğer temizlik ekiplerince, köpüklü su ve fırçalarla yıkandı.

Dezenfekte çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında özellikle vatandaşların yoğun kullandığı alanların temizliği için sürekli çalışma yaptıklarını söyledi. 

Hastane, emniyet ve çeşitli resmi kurumların ardından kent merkezindeki cadde ve sokakların özel solüsyonlarla dezenfekte edildiğini, ardından da köpüklü sularla yıkandığını anımsatan Kayaoğlu, şunları kaydetti:

"Belediye olarak koronavirüse karşı gece gündüz mücadele ediyoruz. Sosyal hayatın yoğun olduğu her alanda en üst düzeyde önlemlerimiz devam ediyor. Kırşehir'in ana caddeleri olan Ankara, Atatürk, Lise ve Terme Caddeleri ile buralara bağlantılı sokaklarda kurduğumuz 40 kişilik özel ekiple dezenfekte çalışmalarımız sürüyor. Önce ilaçlama yapıyor, ardından köpükle yıkıyoruz. Virüsün kontrol altına alınması ve daha sağlıklı kalınabilmesi için vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkamamalarını istiyoruz. Sokağa çıktıklarında da yakın temastan kaçınsınlar. Koronavirüse karşı aldığımız tedbirler, yaptığımız çalışmalar ile bu salgının üstesinden hep birlikte geleceğiz."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR