Anaokulu öğrencilerinden anlamlı proje

Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu Okul Müdür Yardımcısı Ferda Çanta ve Çiçekler sınıfı öğretmeni Şeyda Kaya E-twinning projesi kapsamında değerler eğitimi veriyor.

İlçeler 22 Ekim 2019 11:39
Anaokulu öğrencilerinden anlamlı proje
-A +A

           Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu Okul Müdür Yardımcısı Ferda Çanta ve Çiçekler sınıfı öğretmeni Şeyda Kaya E-twinning projesi kapsamında değerler eğitimi veriyor. 
            Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu Çiçekler sınıfı öğrencileri e-twinning projesi kapsamında kuruculuğunu okul müdür yardımcısı Ferda Çanta ve proje sorumlusu Şeyda Kaya ile 'Değere Değer Katıyoruz' projesini başlattı. 4 yaş grubu öğrencilerine uygulanacak bu projede amaç her çocuğun değerler eğitimi konusunda bilgi sahibi olmasına, olaylar karşısında uygun ahlaki kararlar almasına ve bu kararlara dayanan davranışlar sergilemesine yardımcı olmak. Bunu yaparken de bir yandan köklerini sımsıksı tutan; diğer yandan da ufku geniş,ön yargısız, bilgiye,yeniliğe açık çocuklar yetiştirmek. Projede yer verilen değerler; sorumluluk, öz denetim, sevgi, dürüstlük, adalet, saygı, yardımseverlik ve sabırdır.Her bir değerle ilgili çocukların ilgilerini çekecek etkinlikler planlandı.
           Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu tarafından başlatılan “Ekmeğimi Yemenli Kardeşlerimle Paylaşıyorum Kampanyası” da büyük takdir toplamış, ekmek israfının önüne geçilmesini amaçlayan ve bir eTwinning projesi olan ‘Sepetimde Ekmek Var’ projeleri ile destek veren, aynı zamanda “İsraf Azalıyor, Kırşehir Kazanıyor” sloganıyla projeleri tüm Kırşehir'de yankı uyandırmıştı. 
Çocuklarımızın fiziksel,duygusal,sosyal,zihinsel gelişimlerine destek olmak; yaparak-yaşayarak öğrenme ortamlarını oluşturmak,onlara sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü,yardımlaşma ve paylaşma gibi davranışları kazandırmak. Atatürk, vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, milli ve ahlaki değerlere bağlı, kendine güvenen,çevresi ile iyi iletişim kurabilen,dürüst,ilkeli,çağdaş düşünceli,hak ve sorumluluklarını bilen saygılı ve kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlamak.çocuklarımızın çağdaş uygarlığın yaratıcı,yapıcı,seçkin bireyleri olarak yetişmelerinde,anne babaların kendi eğitimlerini sürekli kılmak ve çocuklarının eğitimlerinde vazgeçilmez olmaları için ekip ruhuyla,pozitif enerjiyle okulöncesi eğitimini toplumun tüm kesimlerinde yaygınlaştırmak amacıyla çalışmak ve projeler üretmek ve Okulöncesi Eğitimde; koşulsuz sevgi ile beklentilerin hep önünde, kalitesi ile örnek gösterilen lider bir kurum olmak için projeler üreterek takdir toplayan Kırşehir merkez Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu'na bu çalışmadan dolayı da teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Kas%C4%B1m%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı