Anıtkabir'de Büyük Buluşma!

Kırşehir'de çeşitli etkinlikler düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü heyecanı 81 İl'de de aynı heyecanlı kutlandı.

Kırşehir Haberleri 24 Kasım 2017 19:11
Anıtkabir'de Büyük Buluşma!
-A +A

         Kırşehir'de birçok okulda eğitim-öğretim gören öğrenciler gruplar halinde çiçekçilerin yolunu tutarken, Kırşehir'de faaliyet gösteren çiçekçi esnafı da sabahın erken saatlerinde hazırladıkları buketleri öğretmenler için süslediler. Öğrencilerin tercihi bu yıl da kırmızı karanfil ve beyaz güllerden yana oldu. Renklerin bütünleşmesi ile birlikte hazırlanan buketler öğretmenlere verilmek üzere yola çıktı.
         Öte yandan, Kırşehir ile birlikte 81 İl'den gelen öğretmenler Anıtkabir'de buluştu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmenlerden oluşan heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine geldi.
         Bakan Yılmaz'ın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Yılmaz, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Yılmaz, deftere şunları yazdı: "Aziz Atatürk, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiğiniz anlamlı günün 89. Yıldönümü'nde yurdumuzun her bir köşesinden gelen öğretmenlerimizle huzurunuzdayız. Nesillerimizi yetiştiren ve mesleğini fedakarlıkla ifa eden öğretmenlerimiz, bu kutsal görevlerinde en büyük gücü ve azmi sizin, milletini çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma hedefinizden almaktadır. Milli ve manevi değerlerimize bağlı, evrensel değerlere açık, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri yetiştiren öğretmenlerimizle ülkemiz daha güçlü ve daha müreffeh olacak ve 21. yüzyılı hep birlikte Türkiye'nin yüzyılı yapacağız. En büyük eserim dediğiniz ve gençlere emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti, bugün dünden daha güçlü, yarın da bugünden daha güçlü olacaktır. Eğitim adına yaktığımız meşale nesilden nesle gururla aktarılacak ve hiç sönmeyecektir. Ruhunuz şad olsun."
 
 
 
 

Kaynak : AA

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı