SICAK HABER

Anız Yakanlara Para Cezası Uyarısı!

Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğünce anız ve benzeri bitki örtüsü yakanlara cezai işlem uygulanacağı uyarısında bulunuldu.

Kırşehir Haberleri 10 Ağustos 2018 16:37
Anız Yakanlara Para Cezası Uyarısı!
-A +A

                Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğünce anız ve benzeri bitki örtüsü yakanlara cezai işlem uygulanacağı uyarısında bulunuldu.
                Orman İşletme Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, anız ve benzeri bitki örtüsü yakmanın orman ve çevre kanunları gereğince yasaklandığı hatırlatıldı.
                Ormanlık alanlara 4 kilometre mesafedeki arazilerde anız ve benzeri bitki örtüsü yakanlar için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağı ifade edilen açıklamada, ayrıca yakılan her dekar için idari para cezası uygulanacağı belirtildi.
                Meskun mahallere, sulak alanlara ve ormanlara bitişik arazilere yakın anız ve bitki örtüsünün yakılmasında cezanın 5 kart arttırıldığına işaret edilen açıklamada, bu tür yangınların hasat edilmemiş ürünlere, meyve bahçeleri ve etraftaki çitlere, telefon direklerine, civardaki yerleşim yerlerine, orman, koru ve ağaçlık bölgelere telafisi imkansız zarar verdiği aktarıldı.
                Açıklamada, vatandaşların herhangi bir duman ve yangın gördüklerinde ücretsiz olan "Alo 177 Orman Yangın İhbar Hattı"nı aramalarının yararlı olacağı kaydedildi.
 

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı