ANKA Temel Eğitim Programı sona erdi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren çocuk bakım kuruluşları Çocuk Destek Merkezi'nde, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi'nde ve Fatma Bacı Çocuk Evleri Sistesi'nde görev yapan personelin desteklenmesi, eğitimlerin standartlaştırılması ve değişen şartlara göre kendini yenileyebilecek bir modüler sisteme geçilmes

Kırşehir Haberleri 26 Ocak 2019 13:20
ANKA Temel Eğitim Programı sona erdi!
-A +A

         Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren çocuk bakım kuruluşları Çocuk Destek Merkezi'nde, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi'nde ve Fatma Bacı Çocuk Evleri Sistesi'nde görev yapan personelin desteklenmesi, eğitimlerin standartlaştırılması ve değişen şartlara göre kendini yenileyebilecek bir modüler sisteme geçilmesi amacı ile 21 Ocak 2019 tarihinde başlayan ANKA Temel Personel Eğitimi Programı sona erdi.
         Programda kapanış konuşması yapan Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Abdullah Kömürcüoğlu; “ Bizim için çok kıymetli olan çalışanlarımız çok önemli bir kesime hizmet ediyorsunuz. Çeşitli farklılıkları olan hayatta örselenmiş çocuklarımızı hayata hazırlamak için hazırlanmış olan bu ANKA Temel Personel Eğitim programını sizlere ve aynı zamanda bizlere de çok büyük faydası olacağına inanıyorum. Benim açımdan bir çocuk bir kurum kadar değerli ve önemlidir. Sizler de bu çocuklarımıza hizmet ediyorsunuz. Bu eğitimin çocuklarımızın yaşantılarına çok olumlu katkılar yaparak, onlara daha iyi insan olmayı ve yaşadıkları travmaları öncelikle azaltıp daha sonra yok etme noktasında büyük yarar sağlayacaktır. Almış olduğunuz bu eğitimin, sizlere vereceğiniz hizmetlerde birer referans olmasını ve hizmet alan çocuklarımızın en iyi bir şekilde de hayata kazandırılmaları noktasında çok büyük faydası olacağını düşünüyorum” dedi.
         Abdullah Kömürcüoğlu’nun konuşmasının ardından ANKA Temel Personel Eğitimi Genel Koordinatörü Hakan Keçe konuşmasında; “ Aslında bu Çocuk Destek Temel Personel Eğitimi bir serüven gibi başladı. Tamamen bizim ürünümüz olan bir projedir. Bu modüllerin tamamını kendi kurumlarımızdaki bakım elemanlarımız, temizlik görevlilerimiz, aşçımız, şoförümüz, meslek elemanları ve yöneticilerimizle beraber yaptığımız çalıştaylar sonucunda ortaya çıkardık. İlk yolculuğa çıktımızda program biraz daha ayaklarını yere bastırmakta sıkıntı yaşamıştık ama gün geçtikçe evriliyor ve evrildikçe de sizlerden gelen dönüşlerle biz bunlara daha yeni modüller olarak neler koyabiliriz, bunu personelimize nasıl yansıtabiliriz onu tartışıyoruz. Bundan sonraki eğitimlerimiz İnşallah tüm İllerimizden arkadaşlarımızın da bir araya gelip tanışıklığının da yaratılacağı bir sistemde vermeyi istiyor ve buna yönelik adımlarımızı da atıyoruz. Çocuğa karşı yaklaşım ve tutumda sizlerin elleriyle bu hizmetleri sunuyoruz. Yani siz Bakanlıkta istediğiniz kadar iyi planlayın eğer sizlere bunları aktaramamışsak sizlerin elleriyle bu çocuklara ulaşamamışsak bizim çalışmamızın hiçbir anlamı yok.  Çocuk yetiştiren herkes birer sanatçı aslında. Çocuk üzerinde yaptığı her dokunuş ve davranış bir sanata dönüşüyor. Onun için eğitim programlarının inşallah salonlarda kalan bir daha dönüp bakılmayan bir sistem olmamasını arzu ediyoruz. Son olarak eğitimde emeği geçen eğiticilere, İl Müdürlüğü yöneticileri ve eğitim alan tüm personellere teşekkür ediyorum” dedi. 
         ANKA Temel Personel Eğitimi Genel Koordinatörü Hakan Keçe’nin konuşmasının ardından eğitim alan personellere sertifikaları verildi. ​Program; sertifika töreninin ardından kurum personelleri tarafından gerçekleştirilen canlı müzik etkinliği ile devam ederek sonrası da toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1. Soru

1. Soru

11:44 19 Nisan 2019
Soru 4:

Soru 4:

09:02 19 Nisan 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı