Ankara'da Artık Kırşehirliler Var!

Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya açıklamalarda bulundu

Kırşehir Haberleri 29 Mayıs 2018 20:09
 Ankara'da Artık Kırşehirliler Var!
-A +A

                 Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya, Ankara'da seçilebilecek sıralamada olan AK Parti Adayı Hacı Turan, CHP Adayı Yıldırım Kaya ve MHP Adayı Nevin Taşlıçay'ın seçilerek parlamentoya gitmesini beklediklerini ifade ederek, "Ankara'da artık Kırşehirliler var" dedi. 
                Başkan Kaya, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Ankara'da yaşayan 400 bin Kırşehirliyi temsil edecek milletvekilimiz olmamıştı. Bunu dile getirip 8 Nisan 2015'de bir açıklama yapmıştık ve Kırşehirliler siyasette yok sayılmıştır diyerek bütün siyasi partilere tepkimizi göstermiştik. Ve yıl 2018 belli ki bu tepkimiz yerini bulmuş olması lazım ki! En az seçilebilecek yerden Ankara'da 4 Kırşehirli Milletvekilimiz olacak. Diğer sıralarda çeşitli partide yer alan 5-6 Kırşehirli adayımız var biz kesin gözüyle bakılan hemşerilerimizi yayınladık. Allah'ım Vatan Millet Sevdalısı Ahi Evran-ı Veli'nin torunlarının ülke yönetiminde sayısını artırsın."
                  Dünya Kırşehirliler Derneği Oluşum Başkanı Ünal Kaya, 7 Haziran Genel Seçimleri için aday adaylarının açıklanmasının ardından siyasi partilerin üst sıralarında Kırşehirlilerin yer almaması nedeni ile sitem etti. Kaya yaptığı açıklamada, "Bizler ne zaman biz olma şuuru ile birlikte olursak o zaman sesimiz o kadar gür çıkar. Adımlarımız ise emin olur. Sen şuncusun ben buncuyum zamanı artık kalmamıştır. Türkiye’nin temel dinamiklerini oluşturan bizler artık hizmet mekanizmalarında yer almalıyız" dedi.
                  Kaya yaptığı açıklamasında siyasetin üst noktasında Kırşehirlilerin yer almamasını da eleştirerek, "Ahi Evran, Aşıkpaşa, Şeyh Edebali, Yunus Emre, Dadaloğlu, Hacı Bektaş gibi isimlerin yer aldığı Kırşehir’de memleketin birlikteliğini ve kültürel değerlerine sahip çıkarak yaşattığımız değerler Kırşehir'dir. Milletvekilliği sayısının ikiye düşmesinin ardından TBMM’inde temsil sayımızda düşmüştür. Büyük değerlere sahip olan Kırşehir’in temsili hakları teslim edilmemiştir. Kırşehirliler siyasette yok sayılmıştır. 2015 Genel Seçimlerinde yoğunlukta yaşadığımız Ankara’da maalesef milletvekilliği listelerine Kırşehirliler olarak giremedik. Ankara’da en azından 4-5 milletvekili ile temsil hakkı beklemiştik. Koymamız gereken siyasi tavrı koymazken durmamız gereken yerde de duramıyoruz" diye konuştu.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı