Anlamlı Projenin Protokolü Tamam!

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin hazırladığı "Emanetiniz Bizde" projesinin protokolü imzalandı.

Kırşehir Haberleri 6 Mart 2018 19:13
 Anlamlı Projenin Protokolü Tamam!
-A +A

       Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Yerel Sivil Toplum Kuruluşları Hibe Programı" kapsamında Avrupa Birliği Bakanlığı'na (ABB) ve Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne başvurusunu yaptığı "Emanetiniz Bizde" adlı projenin teknik ve içerik değerlendirilmesi sonrasında protokol imzalandı.
         Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan, yaptığı yazılı açıklamada, "Emanetiniz Bizde! projesi ve imzalanan protokol hakkında bilgiler verdi. Başkan Kılıçaslan, Ahi Evran Üniversitesi ile Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nün proje ortaklarından olduğunu belirterek şu bilgileri verdi: "Kırşehir Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya'nın ilgi, alaka ve gayretleriyle en zor aşama olan ikinci bölümden geçmişti. Projemizin temel amacı Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak politika belirleme ve karar alma süreçlerine daha aktif ve demokratik katılımı sağlamak için kapasitesini güçlendirmektir. Ortaklarımız olan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Vatan Karakaya ve Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile projemize ait protokol imzalarımızı gerçekleştirdik. Proje faaliyetlerimiz; Şehit ailelerinin paylaşımına açık online bilgi platformu oluşturmak, Kırşehir Şehit Aileleri Derneğine ait WEB sayfası kurmak, 3 dakikalık spot mesajların yer aldığı şehit ailelerimizin katılımcı olduğu Ahi Evran Üniversitemiz tarafından çekilecek olan kısa film kamuoyuna sunmak, Derneğimizin koordinatörlüğünde Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları düzenlemek, Dernek üyelerimizin koordinasyonunda Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile hazırlanan resim, şiir ve kompozisyonlar, Ahi Evran Üniversitesi ile yapılacak kısa filmin sunulması için sergi açılmasını sağlamak, derneğimiz üyelerinin Nevşehir, İstanbul, Çanakkale ve Saraybosna’ya kültürel gezi düzenlemelerini gerçekleştirmek, özellikle üyelerimizin toplantılara katılımları sağlanarak yurt içi ve yurt dışı kültürel gezilerimiz ise ortaklarımızın da eşliğinde düzenlemektir. Bu hareketliliğe 50 katılımcının katılması planlanmaktadır."
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı