ANT-KIR Dergisi'nin Üçüncü Sayısı Çıktı!

Antalya-Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin (ANT-KIR-DER) çıkardığı derginin üçüncü sayısı okurlarıyla buluştu.

Kırşehir Haberleri 18 Mayıs 2018 09:31
ANT-KIR Dergisi'nin Üçüncü Sayısı Çıktı!
-A +A

                Antalya-Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin (ANT-KIR-DER) çıkardığı derginin üçüncü sayısı okurlarıyla buluştu.
                Antalya'da bulunan Antalya-Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Adına İmtiyaz Sahibi olan Recep Analı, Mayıs ayında piyasa çıkan ANT-KIR Dergisi hakkında bilgiler verirken, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Derneğimiz, Kırşehir'den kopup gelen insanların bölgesel kültürlerini kaybetmeden; içinde bulunduğu şehrin değerlerine saygı duyarak, onları benimseyip  yaşayarak hayata alışması ve sürdürmesi gerekliliğini sağlama gibi bir köprü görevi olduğunu düşünmekteyiz. Antalya'da yaşayan ve dağınık durumda olan Kırşehirlileri bir araya toplamak ve onların büyük kültürlerini tanıtmak amacıyla çalışıyoruz. Kaynaşmak için şirin Kırşehir'imiz ve yöresi ile ilgili simge ve sembolleri kullanıyoruz. Hemşerilerimiz arasında dayanışma çabamız devam ediyor. Bizler, Ahi Evran, Aşık Paşa, Hacı Bektaş-ı Veli, Cacabey, Süleyman Türkmani, Şeyh Edebali, Melik Gazi, Ahmet Gülşehri, Şemsi Yastıman, Muharrem Ertaş, Hacı Taşan, Çekiç Ali, Aşık Musa, Aşık Seyfullah, Aşık Hasan (Nebioğlu), Aşık Boyacı (Esat Hüseyin Canıtez), Hamitli Dursun Kaya, Aşık Sait, Osman Bölükbaşı, Uğur Mumcuların ve Türkiye'nin dört bir yanında türbesi olan gönüller sultanı Yunus Emre ve Dadaloğlu'nun topraklarında, onların kültürü ile yoğrulmuş insanlarız. Bu tarihimizi ve kültürel değerlerimizi, bizden sonraki nesillere aktarabilmek, üyelerimize öncülük edebilmek için derneğimizde faaliyet gösteriyoruz." 
               Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Menderes Atay ise yaptığı açıklamada, bin adet basılan derginin Antalya ve Kırşehir'de dağıtımına başladıklarını belirterek verilen destek için teşekkür etti.
Üç ayda bir yayınlanan Ant-Kır Dergisi'nin yayın kurulu ise Menderes Atay, Neşet Yayla, Neriman Tekin, Mahmut Özdemir, Ahmet Eroğlu, Yasin Şenlik ve Gökhan Han'dan oluşuyor.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı