Arslan'dan Yol Çalışmalarına Takip

Kırşehir'i çevre il ve ilçelere bağlayan karayollarındaki çalışmalar hız kazanacak

Kırşehir Haberleri 9 Nisan 2018 19:15
Arslan'dan Yol Çalışmalarına Takip
-A +A

         AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kırşenir ve ilçelerinde devam eden yol yapım çalışmaları hakkında, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü'nde Bölge Müdür Yardımcısı Demirhan Erol ve Proje Baş Mühendisi Abdulvahap Coşkun ile Kayseri Bölge Müdürlüğü'nde Kırşehir'deki karayolları yatırımlarını gözden geçirdi.
         Milletvekili Arslan yaptığı açıklamada, "Kırşehir ve ilçelerinrde devam eden karayollarındaki yatırımları gözden geçirdik. Toplantıda, Kırşehir Çevre Yolu Proje Revizyonu, Kırşehir-Kesikköprü-Ortaköy Yolu, Kesikköprü yeni köprü geçişi, Hirfanlı varyantı, Kırşehir-Sarıyahşi köprü yolu, Kırşehir-Kaman yol ayrımı-Kirli su yolu ihalesi, Çiçekdağ 100. Yıl Tesisleri yol projesi, Akçakent yol projesi, Boztepe-Ankara yol bağlantısı, Kırşehir otoyol bağlantısı, Mucur-Kesikköprü yol ağı projesi, Mucur-Karahasanlı yolu ele alındı" dedi.
         Millmetvekili Arslan, yaptığı açıklamada, "Kayseri-Mucur-Kırşehir Yolu üzerindeki Mucur kavşağından itibaren Gümüşkümbet-Seyfe Eski Doğanlı-
Boztepe-Külhüyük-Büyük Kışla-Çiçekdağı yol kesişimi ile Tosunburnu-Akçakent-Yozgat-Delice yol kesişimi bağlantısının iyileştirilmesi için çalışmalara başlandı. Mucur-Boztepe-Tosunburnu bağlantısı ile Kayseri Yolu’ndan gelip Kırşehir üzerinden Yerköy’e giden araçlar; Tosunburnu Köyü kavşağına kadar 59,5 kilometre bir yol kat edilmekte idi. Bu yol güzergâhının iyileştirilmesi halinde ise 39,5 kilometre bir yol kat edilecek. Takriben yol 13 kilometre bir yol kısalacak. Bu da takriben yüzde 24 oranında yolun kısalması demektir. Araçlar yüzde 24 oranında yakıt, zaman ve amortisman avantajı sağlayacak" dedi.
         Milletvekili Mikail Arslan, yapılan çalışmaların önemine değinirken, “Kırşehir'deki karayollarında iyileştirme ile ilgili çalışmalarımız ve yatırımlar hızla devam etmektedir. Yollardaki standartlar iyileştirilildiği takdirde Kırşehir'e çevre il ve ilçelere bağlayan yol güzergâhında bulunan köy ve ilçelerin gelişimine katkı sağlanacak. Kayseri istikametinden gelerek, Kırşehir merkezden geçerek Çiçekdağı’na giden araçlar, Kırşehir merkez trafiği üzerindeki trafik yükünü azaltacak. Yolun 13 kilometrelik kısalması ile milli ekonomiye katkı sağlanacak" diye konuştu.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı