Arslan-Soylu Görüştü!

Arslan, Kırşehir Göç Geri Kabul Merkezi'nin kurulması, Hirfanlı’da bulunan Jandarma Sosyal Tesislerinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na tahsis edilmesi, 3269 Sayılı Kanuna Tabii Uzman Çavuşların sorunlarının çözümlenmesi, Kaman'a yeni Emniyet Müdürlüğü binasının yapılması taleplerini iletti.

Kırşehir Haberleri 24 Mart 2018 19:13
Arslan-Soylu Görüştü!
-A +A

         AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.
         Bakan Soylu’ya Kırşehir’in sorunlarını dile getiren Milletvekili Arslan, Kırşehir Göç Geri Kabul Merkezi'nin kurulması, Hirfanlı’da bulunan Jandarma Sosyal Tesislerinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na tahsis edilmesi, 3269 Sayılı Kanuna Tabii Uzman Çavuşların sorunlarının çözümlenmesi, Kaman'a yeni Emniyet Müdürlüğü binasının yapılması taleplerini iletti.
         İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da ziyaretten dolayı Mikail Arslan’a teşekkür ederek, taleplerini değerlendireceklerini ve gerekli desteği vereceklerini açıkladı.
KIRŞEHİR'E TİYATRO TALEBİ
         Öte yandan, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ile görüşerek Kırşehir’e her ay düzenli olarak Devlet Tiyatrosu getirilmesi talebinde bulundu.
         Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt’u, Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Özdemir ile birlikte makamında ziyaret eden Milletvekili Arslan, yaptığı açıklamada, "Kırşehir’e düzenli olarak her ay devlet tiyatrosu getirilmesi talebinde bulunduk. Çocuk tiyatrolarının da Kırşehir’e daha fazla getirilmesi gerektiği düşüncemizi Genel Müdür Mustafa Kurt’a ilettik. Tiyatronun toplumumuz için oldukça önemli olduğunu hatırlatarak Kırşehirlilerin bu tür etkinlikleri çok önemsediklerini bu etkinliklere yoğun katılım gösterdiklerini ilettik. Aynı zamanda Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt’u 'Köy Seyirlik' oyununu izlemek üzere Kırşehir’e davet ettik" dedi.
         Milletvekili Mikail Arslan, aynı gün Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Bale Genel Müdürü Murat Karahan’ı ziyaret ederek Kırşehir’e opera getirilmesi talebinde bulundu Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Bale Genel Müdürü Murat Karahan’ı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir ile birlikte makamında ziyaret eden Milletvekili Arslan, Kırşehir’de, Neşet Ertaş türkülerinin de aralarında bulunduğu opera seslendirmeleri talebinde de bulundu.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı