SICAK HABER

Asımın Nesli'nden Şentürk'e Ziyaret!

Başkan Doğancı, yaptığı açıklamada, "Yaş haddinden dolayı Valilik görevinden alnının akıyla ayrılan Kırşehir Valimiz Necati Şentürk'e bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz" dedi.

Kırşehir Haberleri 24 Mart 2018 19:14
Asımın Nesli'nden Şentürk'e Ziyaret!
-A +A

         Asımın Nesli Hareketi Kırşehir Başkanı Mahmut Sami Doğancı ve yönetim kurulu üyeleri, yaş haddinden emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ü ziyaret ettiler. Başkan Doğancı, yaptığı açıklamada, "Yaş haddinden dolayı Valilik görevinden alnının akıyla ayrılan Kırşehir Valimiz Necati Şentürk'e bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz" dedi.
         Başkan Mahmut Sami Doğancı, şunları kaydetti: "Valimiz Necati Şentürk her şeyden önce inanmış bir adam. İnancına, tarihine, kültürüne inanmış bir adam. İnanmış adamlar sıra dışıdır. Onları çapsızlar ve çarkçılar anlayamaz. Valimizin Kırşehir'e özellikle eğitimde ektiği tohumlar inanıyorum ki gelecek on yılların iklimini değiştirecektir. İman ve aşk devriminin çığlık adamı olan valimiz Kırşehir'e hayır anlamında çok güzel fidanlar dikti. Bu anlamda Vali Mithat Saylam, Kırşehir anlamında ne kadar menfi yad ediliyorsa Vali Necati Şentürk de o derece müspet anılacaktır. Gençlik için kaç dertli adam var, işte ben o derdi vali babada gördüm. Valimizin şiir kitabının komple incelemesini/tahlilini yaptım. (Henüz yayınlamadım) Gerçekten ama gerçekten büyük bir şairdir valimiz. Müthiş ve muhteşem ruha sahip olmayanlar o biçimde, o ruh çerçevesinde müthiş ve muhteşem şiirler yazamazlar. Şair valimiz o şiirleri ruhunda yazmış, o kutlu ve soylu acıyı/sancıyı ruhunda duymuştur. Şu an ülkemizde şiir, edebiyat ve sanat ağacımız soğuk aldı, tek tük meyve veriyor. İşte Necati Şentürk ebedi ve edebi ağacın müstesna meyvesidir.
         Necati Şentürk imanından doğan bir hasletle tek başına bir iman ordusudur. 15 Temmuz'da fareler (onlara farecik de diyebilirsiniz) gemiyi terk ederken, ya düzen değişirse diye tavır almaya korkarken ben onu meydanda kükreyen bir aslan olarak gördüm. Kükreyen bir aslan, haykıran bir iman... Çözüm sürecinin sonlarına doğru Kırşehir'de hedefini şaşıran olaylar olduğunda o çok heyecanlı kitleleri büyük bir sağduyuyla ve vakarla sakinleştirmiş ve halkın, özellikle de gençliğin 'Vali Baba' sloganlarını hakkıyla hak etmiştir.
         Demek gidiyorsun Vali Baba, kul şairimiz, şair valimiz... Yolun ve bahtın açık olsun; hem dünyada hem ukbada. Erzincan'ın reyhan bahçelerinden Gülşehir Kırşehir'e uzandın. Deden Fatih gibi gönüller kazandın. Ahişehir'de gönlünü ve kapını Ahice herkese açtın. Hizmetlerin ve gayretlerin ödenmez lakin önümde hiçbir sıfat, ardımda hiçbir niyet olmaksızın diyorum ki Allah senden ebeden razı olsun. Aşk makamından daha yüce devlet olur mu... Aşkı ve davayı unutanlara ve bürokrasiye aşkla geldin ama fazla geldin. Reyhan bahçelerine bal arıları bal yapmak için gelir, pis böcekler de tesadüfen gelir. Arı balı gibi bereketli olan gönlündeki reyhan bahçelerine selam gönderiyoruz. Dualarda ve yarının yeşil baharlarında buluşmayı niyaz ediyoruz... Ruhunla haykırdığın iman, elinde tuttuğu Zülfikar/İlimde şiirde ve devlette Ali'ce ruhunla inşallah Allah sana yar..."
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı