Atatürk'ü Bugün Ağırlayacağız

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırşehir'e gelişlerinin 99. Yıldönümü Kırşehir’de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Kırşehir Haberleri 24 Aralık 2018 09:01
Atatürk'ü Bugün Ağırlayacağız
-A +A

           Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırşehir'e gelişlerinin 99. Yıldönümü Kırşehir’de çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Mucur'da gerçekleşen karşılama programı, Kırşehir ve Kaman ile devam edecek.   
         Büyük Önder Atatürk’ün halkla beraber bir ölüm kalım savaşına girdiği o günlerde Heyet-i Temsiliye Reisi olarak Ankara’ya giderken Kayseri-Hacıbektaş güzergâhından 24 Aralık 1919’da Kırşehir’e gelişinin 98. yıldönümü kutlama programı bugün saat 10.30’da Cacabey Meydanı Atatürk Anıtı’na Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. Kale’den üç pare top atışının ardından da saat 11.00’de Gazi Parkı’nda program düzenlenecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak törende Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Vali İbrahim Akın’ın konuşmalarını öğrencilerin şiirler okuması izleyecek. Kutlamalarda Büyük Önder Atatürk’ün Kırşehirli Gençler Derneği Anı Defteri’ne yazdığı metin ile gençlerin Atatürk’e cevabı okunacak. “Atatürk’ü Anma Kros Yarışması”nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize gelişlerinin 99. yıldönümünde ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Aşık Said Salonu’nda saat 12.00’de “Atatürk’ün Kırşehir’e Gelişi” konulu konferansı başlayacak. Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Recai Yağmur tarafından verilecek. Mustafa Kemal’in Heyet-i Temsiliye ile 25 Aralık 1919’da Kaman’a gelişinin yıldönümünde 10 Aralık’ta İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde Atatürk’ü Anma Kros Yarışması yapıldı. Atatürk’ün Kaman’a gelişi de 25 Aralık günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek törenle kutlanacak.
           Tören saat 10.30’da şanlı Türk bayrağımızın Cumhuriyet Meydanı’na getirilmesi ile başlayacak.
Çelenk sunma törenini Kaman Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nde saat 11.00’de başlayacak program izleyecek. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmalarıyla sürecek. Program, şiirlerin okunması ve türkü dinletisi sonrasında ödül töreni ile tamamlanacak.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye Üyeleri’nin Mucur, Kırşehir ve Kaman’ı onurlandırışlarının 99. yıldönümü etkinlikleri Pazartesi günü Kırşehir’de, Salı günü de Kaman’da yapılacak programla devam edecek.Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı