ATATÜRK'Ü KIRŞEHİR'DE AĞIRLAYACAĞIZ!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin 99. Yıldönümü nedeniyle Kırşehir’de ve ilçelerinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Kırşehir Haberleri 18 Aralık 2018 15:10
ATATÜRK'Ü KIRŞEHİR'DE AĞIRLAYACAĞIZ!
-A +A

         Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin 99. Yıldönümü nedeniyle Kırşehir’de ve ilçelerinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
         Mustafa Kemal Atatürk, Birinci Dünya Savaşı sonrasında yurdumuzun yer yer işgal edilmesi ve İstanbul yönetiminin bu işgaller karşısında kayıtsız kalması karşısında; Erzurum ve Sivas Kongreleriyle alınan kararlar neticesinde halkın moralini yüksek tutmak amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerin adreslerinden bir tanesi de Kırşehir olmuştu. Mustafa Kemal Atatürk, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin 99. Yılı nedeniyle Kırşehir merkez ve ilçelerinde bir dizi etkinlik düzenlenecek.
Kırşehir’de düzenlenecek programlara ilişkin Kırşehir Valisi İbrahim Akın, “Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize (Mucur-Kaman-Kırşehir) gelişlerin 99. Yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan törenlere katılmanızı dilerim” dedi.
      Program Kale'den üç pare top atışı ile İstiklal Marşımızın okunması, protokol konuşmaları, şiirlerin okunması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehirli Gençler Derneği Anı Defteri’ne yazdığı metnin okunması, Atatürk’e Bağlılık Andı'nın okunması, Atatürk’ü Anma Kros Yarışması’nda dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesi takip edecek.     
           Mucur’daki program ise kros yarışmaları ile start alırken, 22 Aralık Cuma günü saat 10.30’da Hükümet Konağı Önü’nde çelenk sunma töreni gerçekleştirilecek. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Mucur’daki etkinlikler Mucur Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Mucur Milli Eğitim Müdürlüğü’nce organize edilecek. Mucur’da saat 11.00’de ise Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda İstiklal Marşımızın okunması, protokol konuşmaları, sinevizyon gösterisi, şiir dinletisinin ardından Atatürk’ün sevdiği türkülerin söylenecek ve ödüllerin takdiminin ardından program sona erecek. Saygı duruşunda bulunacak katılımcılar İstiklal Marşı’nı okuyacak ve Kaman İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nde düzenlenecek olan etkinliklere geçecek. Burada protokol konuşmalarını,  şiirlerin okunması, türkü dinletisi ve ödül töreni takip edecek.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20Haziran%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı