SICAK HABER

Atık yağlarınızı çöpe dökmeyin!

Kaman Belediyesi Atık Yağ Kampanyası ile ilgili olarak resmi internet sayfası aracılığıyla bilgiler aktardı.

Kırşehir Haberleri 16 Haziran 2019 12:00
Atık yağlarınızı çöpe dökmeyin!
-A +A

         Kaman Belediyesi Atık Yağ Kampanyası ile ilgili olarak resmi internet sayfası aracılığıyla bilgiler aktardı.
         Kemen Belediyesi'nden yapılan duyuruda atık yağların çöpe dökülmemesi gerektiği ifade edilerek şu detaylar aktarıldı: "1 litre atık yağ 1 milyon litre temiz suyu kirletiyor! “Lavaboya dökülen atık yağlar, kanalizasyon sistemine zarar verir, kanal borularına yapışarak boru kesitinin daralmasına ve tıkanmasına neden olur. Kokuya ve böcek oluşumuna sebep olur. Bunlarla birlikte deniz, akarsu ve göle ulaşan bitkisel atık yağlar; kuş, balık ve diğer canlı türlerine zarar verir. Kullanılmış bitkisel atık yağlar atık su kirliliğinin yüzde 25’ini oluşturur. Evsel atıklarla karıştırılan atık yağlar, katı atık depolama sahalarında yangınlara neden olmaktadır.”
                  Kaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası başlatıldı. Belediyeye teslim edilen “5 Litre Bitkisel Atık Yağ karşılığında 1 Litre sıvı bulaşık deterjanı” hediye edilecektir.
                   İlçede bitkisel atık yağ çıkabilecek lokanta gibi işletmeler ile yemekhanesi olan okullarla, anlaşmalı olduğumuz Albiyobir Alternatif Enerji ve Biyodizel Üreticileri Birliği Derneği tarafından sözleşme yapılmaya başlanmıştır.
                  Başlangıç olarak vatandaşlardan gelecek bitkisel atıkyağlar Belediyede bulunan toplama yerinde teslim alınacak olup, kampanyanın ve bu bilincin yaygınlaşması halinde toplama merkezleri arttırılacaktır.
            Daha temiz bir çevre ve sağlıklı yarınlar için, tüm vatandaşlarımızı kampanyaya destek olmaları konusunda hassasiyete davet ediyor ve katılımlarını bekliyoruz."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20KASIM%20CUMA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı