BAĞ-KUR’lu Çiftçilere Müjde!

Emeklilik şartlarını yerine getirdiği halde prim borcu nedeniyle emekli olamayan BAĞ-KUR’lu çiftçilere emekli olabilme fırsatı tanındığı açıklandı.

Kırşehir Haberleri 26 Şubat 2018 19:13
 BAĞ-KUR’lu Çiftçilere Müjde!
-A +A

        Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırşehir İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz'den edinilen bilgilere göre, emeklilik şartlarını yerine getirdiği halde prim borcu nedeniyle emekli olamayan BAĞ-KUR’lu çiftçilere emekli olabilme fırsatı tanındığını açıkladı.
         Hacı Mehmet Akdeniz, yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi: "Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Ziraat Bankası olarak; emeklilik şartlarını yerine getirdiği halde prim borçları yüzünden emekli olamayan BAĞ-KUR'lu çiftçimize, Ziraat Bankası'ndan alacakları kredi ile prim borçlarını ödeyerek hemen emekli olmalarına imkan sağlayacak İşbirliği Protokolü imzalandı. Bu kapsamda; Birikmiş borcu ile askerlik ve doğum borçlanmasını yapması durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar; Birikmiş prim borcu ile durdurulan sürelerinin ihya edilmesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar, Birikmiş prim borcunu ödemesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecek 4/b sigortalılar, kredi kullanarak sigorta prim borcunu ödeyen sigortalılarımıza emekli aylıkları bağlanacak olup, kullanmış oldukları kredi borcu emekli aylığından 48 ay vadeyle banka tarafından tahsil edilecektir. Başvurularını gerçekleştiren çiftçilerimizden herhangi bir komisyon alınmayacak ve kredibilitelerine ilişkin geçmiş sorgulaması da yapılmayacaktır."
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı