Bakan Bak’tan Spor Salonu Müjdesi

Aşıkpaşa Spor Salonu yıkılacak ve yerine 5 bin kişilikli spor salonu yapılacak

Kırşehir Haberleri 31 Mart 2018 19:08
Bakan Bak’tan Spor Salonu Müjdesi
-A +A

                Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, geçen hafta içerisinde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ı makamında ziyaret ettiler.
                Milletvekili Arslan ve Çetinkaya, görüşme sırasında Bakan Osman Bak’a, Kırşehir’deki spor projeleri ile ilgili bilgi vererek destek istediler. Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, görüşmede, Kırşehir’de yapılması planlanan atış poligonu, Kırşehir’de Ahi Stadı’nın yıkılmasından sonra yapılması planlanan yeni şehir stadı ve Hirfanlı Baraj Tesisleri’nde bulunan Ahi Evran Gençlik Kampı içerisine yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdiler. Bir süre önce Kırşehir’e gelerek incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak, 2018 yılı yatırım programına alınan spor salonu çalışmalarının devam ettiğini belirterek, yakın zamanda spor salonu ile ilgili ihalenin yapılacağını müjdeledi.
               Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, ziyaret sonrasında yaptıkları açıklamada, Ahi Stadı ile birlikte Aşıkpaşa Spor Salonu’nun yıkılacağını ve 5 bin kişilik büyük bir spor salonun buraya yapılacağını açıkladılar.
              Bilindiği gibi, temeli 1967 Haziran’ında atılan ve 1969’da hizmete giren Aşıkpaşa Spor Salonu ihtiyaca cevap vermiyor. Bin 500 seyirci kapasiteye sahip Aşıkpaşa Spor Salonu’nda çok maksatlı antrenman salonu (Güreş, boks kondisyon merkezi, halter) mevcut. Zemini parkeyle kaplı olan salonda tek taraflı tribünde,  bin 163 adet verzalit koltuk bulunduğu bildirildi. Voleybol ve basketbol için nizami ölçülere sahip olmasına rağmen, hentbol için nizami ölçülere sahip olmayan Aşıkpaşa Spor Salonu’nun yerine 5 bin kişilik spor salonunun yapılması kararlaştırıldı.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Spor Servisi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı