SICAK HABER

Bakan Elvan, Kalkınma Toplantısında!

11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı, Nevşehir'deki bir otelde gerçekleştirildi.

Kırşehir Haberleri 14 Nisan 2018 19:10
Bakan Elvan, Kalkınma Toplantısında!
-A +A

         11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi Toplantısı, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın başkanlığında Ürgüp’te gerçekleştirildi. Toplantıya Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile birlikte Kırşehir il protokolü de katıldı.  Başkan Bahçeci yaptığı açıklamada, "Şehirlerimizin ve ülkemizin kalkınması için öneri ve görüşlerin tartışıldığı çok verimli bir toplantı oldu" dedi.
         Kalkınma Bakanlığınca düzenlenen 11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı, Nevşehir'deki bir otelde başladı. Toplantıya katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, konuşma yaptı. Bakan Elvan, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan 11. Kalkınma Planı İstişare Toplantısı'nın önemli olduğunu açıkladı. 2019-2023 yıllarını kapsayan 11. Kalkınma Planının güçlü ve yaygın bir toplumsal ve kurumsal sahipliliğinin oluşturulması, yerel ve merkezi düzeyler arasında bilgi ve görüş alışverişinin alınması, politikaların isabetli bir şekilde belirlenmesi ve temel kalkınma önceliklerinin tespit edilmesinin amaçlandığı toplantı, geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantının açılışına Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın yanı sıra Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İç Anadolu Bölgesi'ndeki Kırşehir ile birlikte 11 ilin valileri, belediye başkanları, üniversite rektörleri, ticaret ve sanayi odası başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. 
         Bakan Elvan, 11. Kalkınma Planı'na ilişkin bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler vererek son ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Türkiye, büyümeye ve kalkınmaya devam edecek. Durmak Yok Yola Devam. Hedef 2023” dedi.
         Toplantının sabahki birinci oturum sonrasında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de, 11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı'na ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını söyledi.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı