Bakan Pekcan'dan Ahilik Haftası'na Davet!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kırşehir'de 17-23 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası kutlamalarına tüm Kırşehir halkını davet etti.

Kırşehir Haberleri 12 Eylül 2018 19:09
Bakan Pekcan'dan Ahilik Haftası'na Davet!
-A +A

                Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kırşehir'de 17-23 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası kutlamalarına tüm Kırşehir halkını davet etti.
                Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Ahilik Haftası’nın ilimize yakışır bir şekilde kutlanması için gayret gösterdiklerini söylerken Kırşehir Ahi Esnafı da gözünü o günkü etkinliklerin dolu dolu olması gerektiğini ifade etti. Dünya sigortacılığına ve sendikacılığına temel teşkil eden, esnaf ve sanatkarların piri, büyük mutasavvıf, Türkmen lideri Ahi Evran’ın düşünce ve öğretilerini yaygınlaştırmak amacıyla, “Elini, dilini, belini bağlı; kapını, gönlünü, sofranı açık tut” prensibi temel alınarak 54 yıldır bayram, 31 yıldan bu yana da hafta niteliğinde Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı olarak kutlanan Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde panel, çeşitli gösteriler, konserler ve konferanslar gerçekleştirilecek. 17-23 Eylül tarihleri arasında kutlanacak Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı’nın resmi tören programı netleşti. Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre  13. yüzyılda Kırşehir’de yaşayan Ahi Evran’ın insani ve ahlaki felsefesini yaşatmak, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla değişik etkinliklerin düzenleneceği 31. Ahilik Haftası kutlamaları, 16 Eylül 2017 Pazar günü saat 19.00’da Askerlik Şubesi Kavşağı’ndan Cacabey Meydanı’na kadar yapılacak Fener Alayı ile başlayacak. Etkinlikler 23 Eylül'de gerçekleştirilecek kutlamalar ile sona erecek.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı