Bakan Yardımcısı Tunç Gençlik Kampını Ziyaret Etti

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Kaman ilçesindeki Hirfanlı Ahi Evran Gençlik Kampını ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi.

Kırşehir Haberleri 23 Ağustos 2019 15:10
Bakan Yardımcısı Tunç Gençlik Kampını Ziyaret Etti
-A +A

           Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Kaman ilçesindeki Hirfanlı Ahi Evran Gençlik Kampını ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi.
            Sayın Bakan Yardımcısına ziyaretinde Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Daire Başkanı İsa Sertkaya, göreve yeni başlayan Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin ve kamp programında yer alan gençler yer aldı.
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, programın bir kısmında gençlere hitaben yaptığı konuşmada, bu tür kampların gençlerimizin hem tatillerini iyi bir şekilde değerlendirmeye hem de onları dinlendirip kendilerini geliştirmeye önemli katkılar sağladığını söyledi. Gençlerimizin tarıma olan ilgisini artırmak ve onların tarımla iç içe olmalarını sağlamak adına çalışmalar yürüttüklerini belirten Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, “Bugün sizlerle bir arada bulunmaktaki maksadımız tarım, orman ve gıdayla alakalı sizlere bazı fikirler aktarmak. Sizlerin de bu alanlara olan ilginizin yoğun olduğunu görmek bizleri memnun etti. Gençlerimizin tarıma olan ilgisini daha da artırmak için projelerimiz var. Bilmemiz gereken bir şey var ki, tarım aslında çok önemli bir konu. Stratejik önemi büyük olan bu alana gençlerimizin ilgisini çekmek de bir o kadar önemlidir” dedi.
/Resimler/Editor/images/bakan%20yard%C4%B1mc%C4%B1s%C4%B1%202.jpg
             Vali İbrahim Akın da konuşmasında, “Müzik ve gönül insanlarının memleketi, tasavvuf erlerinin ve diğer büyük değerlerimizin yaşadığı topraklar olan Kırşehir’de, ismini Ahilik felsefesinin kurucusu Ahi Evran-ı Veli’den alan gençlik kampında Sayın Bakan Yardımcımızı siz gençlerimizle birlikte ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Ülkemizin dört bir yanından kampa gelen gençlerimiz tarım ve hayvancılık şehri Kırşehir’de, Sayın Bakan Yardımcımızın tecrübelerini dinleyecek ve kendilerini geliştirme yönünde önemli adım atmış olacaklar.” şeklinde konuştu. Gençlerimizle fidan dikimi de gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’un programı, Vali İbrahim Akın ile birlikte kampta düzenlenen etkinliklere katılarak gençlerimizle faaliyetler gerçekleştirmesi ile sona erdi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Her yanın hüzün SEYFE!

Her yanın hüzün SEYFE!

12:01 17 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/05%20Aral%C4%B1k%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı