Balcı ve Bıyık'tan KTSO'ya Ziyaret!

Kırşehir Defterdar’ı Yusuf Balcı, Kırşehir Vergi Dairesi Müdür’ü Aslan Bıyık ve Gelir Müdürlüğ’ü V. Zafer Önder Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 5 Temmuz 2018 19:09
Balcı ve Bıyık'tan KTSO'ya Ziyaret!
-A +A

                Kırşehir Defterdar’ı Yusuf Balcı, Kırşehir Vergi Dairesi Müdür’ü Aslan Bıyık ve Gelir Müdürlüğ’ü V. Zafer Önder Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. 7143 Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu hakkında bilgiler veren Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz’a kanun hakkında bilgi vererek görüş alışverişinde bulundular. Ekicioğlu açıklamasında, " 7143 sayılı “Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” 18.05.2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Anılan Kanun’un 10’uncu maddesinin 9’uncu fıkrası ile 5174 sayılı yasa kapsamında üyelerimizin Borsamıza olan, borsa yıllık aidatı ve borsa tescil ücretleri borçları asıllarının işbu yasa kapsamında yapılandırılmasına ilişkin şekil ve şartlar düzenlenmiştir. Bu çerçevede; Anılan madde ile 31/03/2018 tarihinden (bu tarih dahil) önceki alacakların tahsili düzenlenmiştir. Bu Kanun’un yürürlüğe girdiği tarih olan 18.05.2018 tarihinden önce üyelerin borç asıllarının kısmen veya
tamamen ödenmiş olması halinde, ödenmiş borç asıllarına isabet eden faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi feri alacaklar, üyelerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek kalmaksızın alacak kayıtlarından silinecektir. Kısmen ödeme olması halinde bu ödemeye tekabül eden orandaki gecikme zamları affedilecek olup, ödenmemiş kısma ilişkin gecikme zamlarının silinmesi söz konusu olmayacaktır. Üyelerimizin maddede düzenlenen taksitlendirme imkânından yararlanabilmesi için 31.07.2018 tarihine kadar Odamız’a yazılı olarak başvurması şarttır. Taksitli ödeme yapmak istemeyen üyelerimiz başvuru dilekçelerinde belirtmek kaydıyla, ilk taksit ödeme süresi sonuna kadar aidat ve tescil ücretleri borç asıllarının tamamını yatırarak bu düzenlemeden faydalanabilecektir" ifadelerini kullandı.
         Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Defterdarı Yusuf Balcı, Vergi Dairesi Müdürü Aslan Bıyık ve Gelir Müdürlüğü V. Zafer Önder'e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı