Başbakanlıktan 'Yıllık İzin' Genelgesi!

Sandık kurullarında görevlendirilen kamu personelinin görevli oldukları sürelerde görev yaptıkları yerlerde bulunmaları sağlanacak.

Kırşehir Haberleri 12 Mayıs 2018 19:11
Başbakanlıktan 'Yıllık İzin' Genelgesi!
-A +A

         Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelge ile seçimin her aşamasında görev alması muhtemel kamu görevlilerinin yıllık izin planlanmasında seçim tarihi dikkate alınacak. Sandık kurullarında görevlendirilen kamu personelinin görevli oldukları sürelerde görev yaptıkları yerlerde bulunmaları sağlanacak.
Sandık kurullarında görevlendirilen kamu görevlilerinin yıllık izin planlanmasında seçim tarihinin dikkate alınmasına ilişkin genelge Resmi Gazete'de yayımlandı.
         Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelgede, 24 Haziran Pazar günü birlikte yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri ile ilk oylamada geçerli oyların salt çoğunluğu sağlanamadığı takdirde ikinci oylaması 8 Temmuz Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun uyarınca kamu görevlilerinin sandık kurullarında görevlendirilmeleri gerektiği belirtildi.
         Bu kapsamda seçimin her aşamasında görev alması muhtemel kamu görevlilerinin yıllık izinlerinin planlanmasında seçim tarihinin dikkate alınmasının zorunlu olduğu ifade edilen genelgede, bu hususta il ve ilçe seçim kurulları ile koordinasyon içerisinde, kamu personelini de mağdur etmeyecek şekilde gereken tedbirlerin ivedilikle alınacağı kaydedildi.
         Genelgede, seçim iş ve işlemlerinin düzen içerisinde yerine getirilebilmesi ve millet iradenin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla, sandık kurullarında görevlendirilen kamu personelinin görevli oldukları sürelerde, görev yaptıkları yerlerde bulunmalarının sağlanması istenildi.
CHP
         Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) İl Başkanı Yılmaz Zengin'in milletvekili aday adaylığı nedeniyle görevinden istifa etmesi üzerine, İl Başkanlığı görevine İl Genel Meclis eski Üyesi ve Seçim İşleri'nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Tanrıbuyurdu getirildi.
         Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, 26 Nisan tarihinde milletvekili aday adaylığı için görevini bırakmıştı. Yılmaz Zengin'in istifasının ardından yeni il başkanını belirlemek üzere İl Yönetim Kurulu tarafından toplantı gerçekleştirildi. Toplantının ardından İl Başkanlığı görevinin Hacı Tanrıbuyurdu tarafından sürdürülmesi kararlaştırıldı.  Hacı Tanrıbuyurdu, yeni görevini bütün sorumluluğuyla yerine getireceğini ve 24 Haziran’da yapılacak seçim öncesi, CHP İl Başkanlığı olarak seçim çalışmaları sağlıklı bir şekilde yürütüleceğini belirtti.
MHP
         24 Haziran'da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi çalışmaları Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) tüm hızıyla devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili aday adayı olan 4 kişinin tanıtımı dün gerçekleştirildi.
         Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, aday tanıtımı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Partimiz, seçimle ilgili hazırlıklarını tamamladı. Biz aylar öncesinde sahalara inmiştik. Seçim startını aylar önce veren ve saha çalışmalarına başlayan partimiz, sandık başkanlarını ve seçimde çalışacak ekipleri kurmuştu. Seçim çalışmalarının startını veren ve seçime hazır bir partiyiz. 3 Mayıs saat 17.00 itibariyle aday adaylarını genel  merkezimiz tarafından başvurular son bulmuştu. Milletvekili aday adayı olan Avukat Aydın Akpınar, Siyaset Bilimci Oğuz Sulusaray, İnşaat Mühendisi  Şifa Talu ve Mimar Semih Yerlikaya'nın tanıtımını yaptık" dedi.
KIRŞEHİR'DEKİ ADAY ADAYLARI:
AK PARTİ:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan, Şahin Çapar, Tuba Turkal, Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin (İl Başkanı), Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Avukat Çağdaş Gökalp, Avukat Emine Özdemir.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Oğuz Sulusaray (Siyaset Bilimcisi), Ali Aydın Akpınar (Avukat), Şifa Talu (İnşaat Mühendisi), Semih Yerlikaya (Mimar)
İYİ PARTİ: Asaf Kayaoğlu, Fuat Yıldırım,  Mustafa Hakan Ünser, Mustafa Avcı, Avmira Maraş, Meral Eflatun
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Halil Çubuk, Hüseyin Eserer, Ramazan Ay, İlkay Demirci.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı