Başkan Bahçeci’den Anlamlı Bağış!

Kırşehir'de, kemik iliği nakli bekleyen iki çocuk için başlatılan kampanyaya katılan AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kan bağışladı.

Kırşehir Haberleri 7 Ocak 2019 14:40
Başkan Bahçeci’den Anlamlı Bağış!
-A +A

    Kırşehir'de, kemik iliği nakli bekleyen iki çocuk için başlatılan kampanyaya katılan AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir Valisi İbrahim Akın  ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,  kan bağışladı. 
Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde, "Kök Hücre Bilgilendirme Semineri ve Kan Bağışı Kampanyası" etkinliği düzenlenerek kan ve kök hücre bağışlayan vatandaşlar bilinçlendirildi. 
Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi ve farklı kurumlardan gelen onlarca kişi, kemik iliği bekleyen 15 yaşındaki Okan Bodur ve 13 yaşındaki Mert Bektaş Kızıl başta olmak üzere tedavi gören hastalara umut olabilmek için kan bağışında bulundu. Vatandaşlar, form doldurulan ve kan bağışı kabul edilen stantlarda uzun kuyruk oluşturdu.
           Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de yaptığı çağrıda;Tüm Kırşehirlileri kök hücre bağışçısı olmaya davet ediyorum. Kızılay’ımızın ve Sağlık Bakanlığımızın ortaklaşa düzenlediği kampanyayla birlikte inşallah kan vererek kök hücre vererek binlerce hastaya umut olabiliriz. Bağış için hiçbir risk içermeyen son derece basit bir yöntemle sadece kan vererek, insanların hastalıklarına şifa olma şansımız var. 
Bizde burada Kırşehir Belediyesi olarak böyle güzel bir kampanyaya Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde ev sahipliği yapıyoruz diyen Başkan Bahçeci,  Tüm Kırşehir’lilere sabah 10.00 ile 18.00 arası her gün Cumartesi akşamına kadar Kızılay’dan görevli arkadaşlarımız hazır bir şekilde bekliyorlar. Tüm Kırşehir’lileri 18-50 yaş arası kan bağışı yapmaya kök hücre bağışçısı olamaya davete ediyorum” dedi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı