Başkan Ekicioğlu İrfanı Hür Programına katıldı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Halk TV’de İrfan Değirmencinin sunduğu Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, İrfanı Hür programına katıldı.

Kırşehir Haberleri 9 Nisan 2019 14:51
Başkan Ekicioğlu İrfanı Hür Programına katıldı
-A +A

         Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Halk TV’de İrfan Değirmencinin sunduğu Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, İrfanı Hür programına katıldı.
         Başkan Ekicioğlu Halk TV’de Neşet Ertaş ve Ahilik geleneğini katılımcılara ve ekran başındakilere anlattı. Ekicioğlu Ben ticarette kirlenmedim, siyasette de kirlenmeyeceğim dedi.
 
Başkan Ekicioğlu, "Gerçekçi olursanız imkânsızı başarırsınız. Biz Kırşehir’i tanıyan, Kırşehir’de doğan büyüyen Hacıbektaş’ın, Yunus Emre’nin, Muharrem Ertaş’ın Çekiç Ali’nin, Neşet Ertaş’ın geleneğinden gelen temsilcisi olarak şimdiye kadar kimseyi incitmeyen, kırmayan incinsen de, incinmeyen kültürün temsilcileriyi" ifadelerini kullandı.
         "Biz Ahilik geleneğinin temsilcileriyiz" diyen Başkan Ekicioğlu "Ahi Evran’ın torunlarıyız. Ulu Önder Atatürk nasıl Cumhuriyeti bizlere teslim ettiyse, miras bıraktıysa, esnaf ve sanatkârın yetiştiricisi Ahi Evran’ı Velidir. Ahi Evran’ın yaşam kültürü ve paylaşma kültürü Kırşehir’de dayanışma ve paylaşma kültürünün ana temelidir. Kendi yetiştirdiği zanaatkârın pabucunu dama atacak seviyede usta yetiştirirdi. Başkan Ekicioğlu rivayete göre usta kalfasının ayıplı mal yaptığında, birde kalfa ustayı geçtiği için kalfa ustasının pabucunu dama atarmış. Bu gelenek insan sevgisi ve sanatkâr yetiştirmede eş değer bir kültür. Kültürün temsilcileri olarak incitmeden buralara geldik. Sloganımızdan biri ticarette kirlenmedim, siyasette de kirlenmeyeceğim. Ana sloganımız bu. Kırşehir’de seçimlerde yüzde 50'nin üzerinde oy bekliyorduk ama maalesef karşımızdaki güç sadece siyasi parti değildi. Yüzde 45 oyla seçimi kazandık. Anadolu’nun içerisinde Türkiye’ye ışık saçtıysak bu da domine etkisi yaparsa ne mutlu bize. Ülkemiz elimizden kayıp giderken, bizim sahilde şezlongda yatma lüksümüz yoktu" dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı