Başkan Kılıç'tan Kurultay'a Davet

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, 18 Mart'ta yapacak olan Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka 12 Kurultayı'na davette bulundu.

Kırşehir Haberleri 16 Mart 2018 19:11
Başkan Kılıç'tan Kurultay'a Davet
-A +A

         Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12. Olağan Kurultayı, 18 Mart Pazar günü yapılacak. MHP, seçilmiş bin 98 üst kurul delegesi ve 110 doğal delegenin katılımıyla kurultayını gerçekleştirecek. Başkan Kılıç, Kırşehir'deki partililerine hitaben yaptığı davette şunları kaydetti: "Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka 12 Kurultayımızın hazırlıklarını yaparak Pazar sabahı partimizin önünde otobüslerle hareket ederek Genel Başkanımızın tek aday olarak girdiği kurultayımıza katılacağız. Kurultayımızda Türkiye’nin iç ve dış politikalarla ilgili cumhuriyetimizin 100. Yılı 2023 Lider ülke Türkiye için tarihe not düşecek açıklamalarda bulunulacaktır. Değerli dava arkadaşlarımı Türk Milliyetçilerini aziz Kırşehirlileri yapacağımız Büyük Kurultayımıza davet ediyorum. Kurultayımızın devletimize, partimize ve Türk-İslam Coğrafyası'na hayırlara vesile olmasını diliyorum."
         Sloganı, “Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka” olarak belirlenen kurultay, 2019’da yapılacak yerel, milletvekilliği ve cumhurbaşkanı seçimleri için aynı zamanda stratejik hazırlık, siyasi hedef ve takip edilecek politikaların da ele alınacağı demokratik bir fırsat olarak değerlendirilecek. Kurultayda, uyum yasalarıyla ilgili çalışmaların gelişimine paralel olarak gerekmesi halinde parti tüzük tadilatı da gündeme gelebilecek. MHP tarafından, 18 Mart’taki kongrenin ardından da 2019’da yapılacak “yerel seçimler” ile “cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği” seçimlerine hazırlık için düğmeye basılacak.
         Öte yandan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin parti teşkilatlarına, kurultayda yapılması gerekenlere ilişkin gönderdiği genelgede, MHP’nin “Kızılelma Ülküsü”nün bilincinde, sorumluluklarının farkında olduğu, çizgisinde en ufak kırıklık bulunmadığı vurgulanmıştı. Genelgede, teşkilatların kurultay hazırlıklarını tamamlamaları ve harfiyen uyulmasını istediği hususlara da yer veren Bahçeli, “MHP’nin kapısı, gönlünde vatan ve millet sevgisi bulunan herkese açıktır. Kırgınlıklar giderilecek, dargınlıklar bitirilecek, gönüller fethedilecek, eller tutulacak, tam bir buluşma, tam bir kavuşma hali yaşanacaktır” ifadesini kullandı.
 
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı