SICAK HABER

Başkan Yılmaz Zengin’den Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin’de PKK’lı teröristlerin yaptığı ve 1 askerin şehit olduğu saldırıya büyük tepki gösterdi

Kırşehir Haberleri 26 Ağustos 2016 19:36
Başkan Yılmaz Zengin’den Tepki
-A +A

        Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin’de PKK’lı teröristlerin yaptığı ve 1 askerin şehit olduğu saldırıya büyük tepki gösterdi. Başkan Zengin, saldırıya tepki gösterirken, "Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na terör örgütlerince hain suikast saldırısını tüm örgütümüzle beraber şiddetle protesto ediyoruz. Hangi terör örgütü olursa olsun, kim olursa olsun, Kemal Kılıçdaroğlu’na zarar vermeye gücü yetmez" dedi.
          Ülkeyi terör örgütünün eylem yapabilir hale getirdiğini öne süren Başkan Yılmaz Zengin, şöyle konuştu: "Türkiye’nin umudu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı asla kabul edemeyiz. Bu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin konvoyuna yapılan bir saldırı değildir. Bu Kemal Kılıçdaroğlu’nun kimliğine ve şahsında Türk demokrasisine yapılmış bir saldırıdır. Genel başkanımızın Artvin'e yapacağı gezi 15 gün önceden belli olmasına rağmen, gerekli güvenlik önlemleri alınamamıştır. Bu da güvenlik zafiyetini ortaya koymaktadır. Ülke, terör örgütlerinin rahatlıkla eylem yaptığı yerler haline gelmiştir. Terör örgütlerinin çirkin yüzünü her fırsatta ve her platformda anlatacağız. Terör örgütlerini gerçek yüzünü, ülkeyi karış karış gezerek göstereceğiz. Teröre asla boyun eğmeyeceğiz.  Eğer bu ülkede laik cumhuriyeti, demokrasiyi, insan haklarını, Mustafa Kemal’in inancını savunmak suçsa ve ölüm nedeniyse her CHP’li gibi Kemal Kılıçdaroğlu da hazır ve de nazır olacaktır. Türkiye’yi kan gölüne çeviren bu hainleri şiddetle kınıyoruz. Terörü yok etmek için hükümetin yanındayız. Terör örgütlerinden ülkemizi kurtaralım. Bu ülke çok zor şartlarda kazanıldı. Bu ülke, yedi düvele karşı baş koyarak kurtarılmıştır. Bu ülkede huzurun tek teminatı ve bu ülkeye barışı getirecek parti Cumhuriyet Halk Partisi'dir ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Birlik ve beraberlik içerisinde, bu terör örgütlerini yeneceğiz ve ülkemizde gerçek demokrasiyi kuracağız. Terörün ırkı, mezhebi, cinsiyeti olamaz. Terör bir insanlık suçudur. Terörü hangi siyasi parti destekliyorsa, terörü hangi görüşteki kişi savunuyorsa, karşısında CHP'yi bulacaktır."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Kas%C4%B1m%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı