Başkan Zengin’den Çınar’a ziyaret

CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Beyhan ile yönetim kurulu üyeleri, gazeteniz “Çınar Kırşehir”i ziyaret ettiler

Kırşehir Haberleri 12 Ocak 2016 17:34
Başkan Zengin’den Çınar’a ziyaret
-A +A

      Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin ve CHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Beyhan ile bazı yönetim kurulu üyeleri, gazeteniz “Çınar Kırşehir”i ziyaret ederek hem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar, hem de 2 Kasım’da yayın hayatına başlayan “Çınar Kırşehir”e hayırlı olsun dileğinde bulundular.  Başkan Zengin, ziyarette yaptığı açıklamada, “AK Parti, 13 yıllık iktidarı döneminde, ülkeyi fakirleştirdi. Ülkenin yararına olan her yasanın altına imza atarız. Partimiz, Amerika’daki başkanlık sistemini kabul edebilecek anlayışa sahip” dedi.
      Çınar Kırşehir Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Aydın Kahraman ve Yayın Danışmanı Avşar Cihan’ı ziyaret eden CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, CHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Beyhan, CHP İl Genel Sekreteri Ali Rıza Ekiz ve CHP Merkez İlçe Sekreteri-Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı Mesut Karakılıç, Çınar Kırşehir Gazetesi çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar. Başkan Zengin, yaptığı konuşmada, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, tüm Çınar Ailesi’nin çalışanlarını kutluyorum. 2 Kasım’da yayın hayatına başlayan ve Kırşehir Basını’nda önemli bir yere sahip olan Çınar Kırşehir, halk ile yöneticiler arasındaki köprü görevini başarıyla yerine getirmektedir. Basın, halkın konuşan dili, işiten kulağı ve gören gözüdür. Çınar Kırşehir’e yayın hayatında başarılar diliyoruz. Kalitesi, baskısı ve içeriği ile yerel basın içerisinde çok önemli bir yere sahip olmuştur” dedi.
      Başkan Zengin, AK Parti İktidarı’nda ülkenin hızla fakirleşmeye başladığını vurgularken yaptığı açıklamada şunları söyledi: “AK Parti’nin getirmek istediği Orta Doğu Başkanlık Sistemi, tek lider sistemidir. Eğer ABD’deki başkanlık sistemini benimseyeceklerse, CHP olarak bu sisteme destek vermeye hazırız. Çünkü ABD Başkanlık Sistemi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sadece yasaların başkanı olacaktır. O zaman atama yapılacak bir kişi için önce AK Parti yönetimine, daha sonra halka gidilecek. Halkımız, ülke için hangisini yararlı görürse, o sistemi seçecek. Böylece, tek lider olmaya çalışan Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne yasalar çıkacak.”
      CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, Türkiye’nin AK Parti’nin 13 yıllık iktidarında hızla fakirleştiğini belirterek basının önemli bir müessese olduğunu vurguladı, “1960’lı yıllarda ülkemizdeki basın emekçilerine, Bülent Ecevit tarafından Gazeteciler Bayramı hediye edilmişti. 12 Mart 1971’deki askeri ihtilal döneminde bu bayram, Gazeteciler Günü’ne dönüştürüldü. AK Parti, 13 yıllık iktidarı döneminde basın emekçilerine bayramı tekrar armağan edemedi. Bizim iktidarımızda, basın çalışanlarına bayram armağan edeceğiz. Basın, tarafsız olmalı. Basın mensuplarını koruyan yasalar bulunmalı. Bugün doğru yazan ve çizen basın emekçileri, maalesef Silivri Cezaevi’nde yatmaktadır. Burada demokrasiden bahsetmek mümkün mü? CHP’nin iktidarında, doğruları ortaya koyan basın emekçileri, demokrasi yanlısı olduğunu sağlayacağız. 10 Ocak, tekrar Gazeteciler Bayramı olacak. Gazeteciler Bayramı’nın Cacabey Meydanı’nda farklı bir anlayışla kutlanmasını sağlayacağız. Davul-zurna eşliğinde, ülkeyi yönetenlerle birlikte tüm sivil toplum teşkilatları meydanlara inerek birlik ve beraberlik içerisinde bayramlarını kutlayacaklar. Basının ve 78 milyon vatandaşımızın geleceği için hazırlanacak güzel bir anayasayı kabul etmeye hazırız” diye konuştu.
 

Kaynak : www.kirsehirhaber365.com

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Kas%C4%B1m%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı