Bayan Personele Makam Ziyareti

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kırşehir Valiliği'nde görev yapan bayan personele karanfil dağıttı.

Kırşehir Haberleri 8 Mart 2018 19:14
 Bayan Personele Makam Ziyareti
-A +A

         Kırşehir Valiliği'nde görev yapan bayan personelin ve bütün kadınların gününü kutlayan Vali Necati Şentürk, sadece 8 Mart’ta değil yılın diğer günlerinde de kadınlara değer vermek gerektiğini söyledi.
         Toplumumuzda kadınların önemli bir yeri olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Dinimizde ve geleneklerimizde kadınlara çok önem verilmektedir. Aile kurumunun temel taşı kadınlarımızdır. Kadınlarımıza yönelik her türlü şiddetin de önüne geçilmelidir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bütün kadınlarımıza huzurlu ve mutlu hayatlar diliyorum" dedi.
         Bayan personelin makam ziyareti, Vali Şentürk onlarla yaptığı sohbet ile sona erdi.
         Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 8 Mart  Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı yazılı mesajda, "Kadınların toplumda hak ettikleri yeri alabilmeleri ve maruz kaldıkları haksızlıkların giderilmesi amacıyla her yıl bir araya geldikleri 8 Mart günü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Kadın haklarının hatırlatılması konusunda büyük farkındalık oluşturan Kadınlar Günü her ne kadar batı toplumuna mal edilse ve yeni bir olgu gibi gösterilmeye çalışılsa da Türk kültüründe ve dinimizde kadının yeri ve önemi asırlar öncesine dayanmaktadır" ifadelerine yer verdi.
         Vali Şentürk, açıklamasında, "Birinci zenginliği sağlık, ikinci zenginliği ise erdemli kadın olarak nitelendiren ecdadımız, kadını şefkatin, sabrın, özverinin sembolü olan görmüş, kadını ailenin temel direği, değerlerin temsilcisi ve taşıyıcısı olarak müstesna bir yere oturtmuştur" dedi.
         Kadının ailenin temel taşı olduğunu vurgulayan Vali Necati Şentürk, yayınladığı mesajda, "Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda da kadınlarımız ordumuzun sadece cephe gerisinde zaruri ihtiyaçlarının karşılanmasında değil, cephede muharip olarak görev almış, Millî Mücadele’nin başarıya ulaşmasında büyük rol oynamışlardır. Ülkemizde de Türk Kadını, kendini medeniyetin öncüsü olarak gören birçok batılı devletten önce medeni haklara kavuşmuştur. Devletimizin verdiği bu haklar her geçen gün genişletilerek her alana yayılmış, kadının sosyal, ekonomik, ticari, kültürel vb. alanlarda var olmasını sağlamıştır. Günümüzde de devletimiz tarafından kadının toplumdaki konumunun kuvvetlendirilmesi, kadına ait sorularının çözüme kavuşturulması ve kadınları daha aktif ve üretken kılmak için çeşitli projeler yürütülmekte, yasal düzenlemeler yapılmaktadır. Tüm bu düzenlemelere rağmen toplumda kadınlarımızın asla tasvip etmediğimiz şiddet ve davranışlara maruz kaldığına şahit oluyoruz" dedi.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı