Belediye'den Huzurlu Bayram Tedbirleri

Cuma günü başlayacak ve üç gün sürecek olan Ramazan Bayramı öncesinde Kırşehir Belediyesi, vatandaşların daha huzurlu bir bayram geçirmeleri için bir dizi tedbir aldı.

Kırşehir Haberleri 13 Haziran 2018 20:08
Belediye'den Huzurlu Bayram Tedbirleri
-A +A

               Cuma günü başlayacak ve üç gün sürecek olan Ramazan Bayramı öncesinde Kırşehir Belediyesi, vatandaşların daha huzurlu bir bayram geçirmeleri için bir dizi tedbir aldı.
               Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ramazan Bayramı öncesi Kırşehir Belediyesi’ne bağlı birimler tarafından gerekli bayram tedbirlerinin alındığını, bayram öncesi ve bayram süresince görev yapacak olan personelin, vatandaşların bayramı rahat ve güvenli geçirmeleri için çalışacağını söyledi.
               Bahçeci açıklamasına şöyle devam etti: "Bayram öncesinde yiyecek, içecek satan işyerleri üzerinde kontroller yoğunlaştırılırken vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için işyerlerine gerekli denetimler yapılıyor. Ayrıca 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Yasası gereğince herkesin bütçesine göre alışverişini sağlaması bakımından satışa arz edilen malların üzerlerine etiket takılması sağlanıyor. Ana caddeler ve ara sokaklarda işportacılık yapan seyyar satıcılar, semt pazarına yönlendirilirken pazarlar da herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için gerekli tedbirler alındı."
"MEZARLIKLARIMIZ BAYRAMA HAZIR”
               Başkan Bahçeci, açıklamasında şunları kaydetti: “Şehrimizdeki mezarlıklarımız bakımı ve düzeni açısından halkımızdan takdir alıyor. Halkımız özellikle bayramlarda kabristanları daha fazla ziyaret etmektedir. Bu durumu da göz önünde bulundurarak Ramazan Bayramı öncesinde mezarlıklarımızdaki periyodik olarak temizlik ve bakım yapıyoruz. Ancak bayram nedeniyle bu konuda biraz daha hassas davranarak genel bir temizlik de gerçekleştirdik. Mezarlıklarımızda arife günü lokum ve gülsuyu bulundurarak ziyarete gelenlere ikram edilecek. Belediyemiz mezarlık ziyaretine gidecek vatandaşlar için 14 Haziran Perşembe günü saat 13. 00’den 17.00’e kadar otobüs seferleri düzenleyecek, otobüslerimiz stadyum önünden hareket edecek."

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı