Binlerce Kişi Tek Yürek!

Kırşehir'de düzenlenen "Afrin'e Destek" mitinginde binlerce kişi ortak mesaj verdi: "Vatan sana canım feda"

Kırşehir Haberleri 3 Mart 2018 19:15
Binlerce Kişi Tek Yürek!
-A +A

        Zeytin Dalı Harekatı'na destek için sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin desteğiyle Kırşehir yürüyüş ve miting yapıldı.
       Kırşehir’de yaklaşık 15 bin kişi, sınır ötesi operasyonda bulunan Mehmetçiğe destek vermek için yürüdü.
      AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti ve STK’lar da destek verdiği Türk bayraklı yürüyüş Cacabey Meydanı’nda sona erdi.
      Vali Şentürk: "Tarihi yeniden yazıyoruz. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Candan geçilir, vatandan geçilmez."
 
         Kırşehir'de, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Afrin'de terör örgütlerine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek için yürüyüş ve miting düzenlendi.
         Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediye Başkanlığı'nın organizasyonundaki "Kırşehir'den Afrin Kahramanlarına Destek" mitingi için Askerlik Şubesi önünde toplanan protokol üyeleri ve vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Cacabey Meydanı'na kadar yürüdü.
         Yürüyüş sırasında gençler, "Vatan sana canım feda", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları attı.
         Kırşehir’de yaklaşık 15 bin kişi, sınır ötesi operasyonda bulunan Mehmetçiğe destek vermek için yürüdü. AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti ve sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği Türk bayraklı yürüyüş Cacabey Meydanı’nda sona erdi. Kırşehir Valisi Necati Şentürk, mitingde yaptığı konuşmada, Afrin'de devam eden harekatta 8 şehidin bulunduğunu belirterek, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralı askerlere de acil şifalar diledi.
         Afrin'de kahramanlık destanı yazan Mehmetçik için kurban bağışı kampanyası düzenlediklerini aktaran Şentürk, sayının 200'ü geçtiğini vurgulayarak, Zeytin Dalı Harekatı için her türlü desteği sağlamaya gayret ettiklerini bildirdi.
         Mehmetçik'in Afrin'de büyük bir yiğitlik örneği sergilediğini belirten Şentürk, mitingde yaptığı konuşmasına, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtında şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, milletimize ve şehitlerimizin ailelerine başsağlığı dileyerek başladı. Vali Şentürk, konuşmasında şunları söyledi: "Hainler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Bu vatan için canını feda eden askerlerimiz en büyük mertebe olan şehitliğe yükseldiler. Biz dinimiz, namusumuz, bayrağımız, ezanımız için savaşırız; ama hainlerin uğrunda öleceği hiçbir değeri yoktur. Bizim ordumuz arkasına bakmadan yürür, onlar ardına bakmadan yürüyemez; korkarlar. Bizim askerimiz, şanlı şerefli ecdadına yakışan bir şekilde vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna mücadele veriyor. Bugün tarihlere destanlar üzerine destanlar yazıyoruz. Tarihi yeniden yazıyoruz. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Candan geçilir, vatandan geçilmez. Türk milleti bir aslan idi. Aslan yatağında yatar idi. Çakallar, kirpiler, köpekler ona yaklaşamaz idi. Ama bizi zorladılar. Çünkü, Ortadoğu'yu kan gölüne çevirdiler. Milyonlarca Müslüman'ı katlettiler orada. Orada ölenler kanımızdan kan, canımızdan can ya da imanımızdan imandır. Onların duaları, ümitleri, son sığınakları Türkiye'dir. Bugün yiğitlik günüdür, vatan için can verme günüdür. Savaşa gidemeyenlere de gidenler için dua etme günüdür. Bugün bize düşen görev, kahramanlarımıza dualar etmek, onların yanında olduğumuzu göstermektir. Güzel yarınlar elbet bizimdir. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Allah ordumuzu da denizde, karada muzaffer eylesin. Günümüzde Afrin’de kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğimize buradan selam ve dualarımızı gönderiyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”
         Kırşehir Belediye Başkan Yaşar Bahçeci de Mehmetçik'e selam ve dua göndermek üzere bir araya geldiklerini vurgulayarak, Zeytin Dalı Harekatı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dünyaya örnek olacak bir mücadele verdiğini anlattı.
         Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın kahramanlık marşlarını seslendirdiği mitingde, din görevlisi Rıza Sarıyıldız "Çanakkale Destanı Kasidesi"ni okudu.
         Mitinge, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı