SICAK HABER

Biyogaz Tesisi, 25 Yıl İşletilecek

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya öncülüğünde, İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilen Biyogaz Tesisi Projesi için arazide inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.

Kırşehir Haberleri 30 Mart 2018 16:54
Biyogaz Tesisi, 25 Yıl İşletilecek
-A +A

         Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya öncülüğünde, İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilen Biyogaz Tesisi Projesi için arazide inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ettiği bildirildi. Sözleşmeye göre, biyogazı kuran firma 25 yıl boyunca arazide kuracağı tesisi işletecek ve Kırşehir Özel İdaresi’ne her yıl kira verecek.
         Kırşehir Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada, Merkez İlçeye bağlı Körpınar Köyü Mevkii’nde bulunan ve mülkiyeti Kırşehir Özel İdare’ye ait olan 18 bin 945 metrekare yüzölçümüne sahip arazide 26 Haziran 2016 tarihinde Kırşehir Özel İdare ile Ankara İnşaat Limited Şirketi firması ile biyogaz tesisi kurulmasına ilişkin sözleşme imzalanmıştı. Söz konusu sözleşmeye istinaden adı geçen firma ilk başta ilk etapta kurulu gücü 3.12 mWh, daha sonra kademeli bir şekilde 6 mWh olacak olan bir biyometanizasyon tesisi kuracak. Bu kapsamda Kırşehir Özel İdare ile yüklenici firma arasında biyogaz tesisi yapılması amacıyla arazi üst kullanımına ilişkin kiralama sözleşmesi imzalamıştı.
Sözleşmeye göre firma 25 yıl boyunca arazimizde kuracağı tesisi işletecek ve kurumumuza her yıl kira bedeli ödeyecek.  Sözleşmenin inşaat yapım ve tesisi faaliyete alma süresi mücbir sebepler dışında sözleşme imza tarihinden itibaren 720 gün olarak belirlenmişti.  Bu amaç doğrultusunda yüklenici firma gerekli yasal ön izinler ve şartları yerine getirmiştir ve Mart ayının ilk haftasından itibaren arazide inşaat çalışmalarına başladı. Kırşehir Özel İdare Yetkilileri, Ağustos ayına kadar yüklenici firmanın inşaat işlemlerini bitirmeyi planladığı bildirildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Spor Servisi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı