SICAK HABER

Biyogaz Tesisi'nin İnşaatına Başlandı!

Torun, Dış İlişkiler Personeli Yunus Yılmaz ve Rabia Bıçakçı tarafından hayata geçirilen Biyogaz Tesisi Projesi için arazide inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.

Kırşehir Haberleri 28 Mart 2018 19:09
Biyogaz Tesisi'nin İnşaatına Başlandı!
-A +A

         Kırşehir İl Özel İdaresi Dış İlişkiler Müdürü Osman Torun, Dış İlişkiler Personeli Yunus Yılmaz ve Rabia Bıçakçı tarafından hayata geçirilen Biyogaz Tesisi Projesi için arazide inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.
         Merkez İlçe'ye bağlı Körpınar Köyü mevkiinde bulunan mülkiyeti Kırşehir İl Özel İdaresi'ne ait olan 18 bin 945 metrekare yüzölçümüne sahip arazide 26 Haziran 2016 tarihinde Kırşehir İl Özel İdaresi  ile Ankara İnşaat firması ile biyogaz tesisi kurulmasına ilişkin sözleşme imzalanmıştı.
         Söz konusu sözleşmeye istinaden adı geçen firma ilk etapta kurulu gücü 3.12 mWh, daha sonra kademeli bir şekilde 6 mWh olacak olan bir biyometanizasyon tesisi kuracak. Bu kapsamda Kırşehir İl Özel İdaresi ile yüklenici firmanın biyogaz tesisi yapılmak üzere arazi üst kullanımına ilişkin kiralama sözleşmesi imzalanmıştı.
Sözleşmeye göre, firma 25 yıl boyunca arazide kuracağı tesisi işletecek ve Kırşehir İl Özel İdaresi'ne her yıl kira bedeli ödeyecek. Sözleşmenin inşaat yapım ve tesisi faaliyete alma süresi mücbir sebepler dışında sözleşme imza tarihinden itibaren 720 gün olarak belirlenmişti.
         Bu amaç doğrultusunda yüklenici firma gerekli yasal ön izinler ve şartları yerine getirdi ve Mart ayının ilk haftasından itibaren arazide inşaat çalışmalarına başladı. Yüklenici firmanın inşaat işlemlerini Ağustos ayına kadar bitirmeyi planladığı öğrenildi.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı